Geniş Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Geniş Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği hastaların dış görünüşünü değiştirmek için yaptırmak istediği bir estetik türüdür çünkü burun yüzde en merkezi konumdadır. Bunun dışında burun estetiği sağlık problemlerinden dolayı da yaptırılır.

Geniş buruna sahip olan kişiler burun kanatlarının geniş olduğundan şikayetçi olmaktadır. Bu durumda burun kanatlarını daraltma bu kişilerin problemlerine çözüm olacaktır. Burun deliklerini küçültme olarak da bilinen bu estetik geniş burunun daraltılmasıyla kombine olarak farklı işlemlerle de yapılabilir. Burun kanatlarını daraltma burunun iki yanından daha dar görülmesine yönelik bir işlemdir.

Geniş burun estetiği, burun estetiği doktorlarının yapması gereken bir estetik işlemdir. Uzman kişiler tarafından yapılmayan estetik işlemlerinde başarılı bir sonuç alınmasının beklenmemesi gerektiğinin yanı sıra hasta çeşitli sağlık problemleri ile de karşı karşıya kalır. Geniş burun estetiği açık yöntemle yapıldığında burun deliklerinin arasındaki orta bölmeden 3-4 cm kesi atılarak burun ameliyatına başlanır. Bu kesiden sonra burun açılarak burun estetiği doktoruna rahat bir görüş alanı sağlanır. Burun estetiği doktoru hastanın ihtiyacına yönelik olarak geniş olan burnu daraltır ve burun deliklerine küçültme uygulaması yapar, işlem bu şekilde sonlanır. Geniş burun estetiği genel anestezi yapılan, ortalama olarak 2-3 saat süren bir estetik işlemdir.

Açık yöntemle yapılan geniş burun ameliyatı kapalı yöntemle yapılan geniş burun ameliyatına göre daha avantajlıdır çünkü açık yöntemde daha fazla görüş alanı bulunur. Rahat kanama kontrolü ve işlem alanlarının direkt olarak görülmesi burun estetiği doktoruna daha fazla avantaj sağlamaktadır. Aslında kapalı yöntemle yapılan burun estetiği sonrası iz olmadığı için kulağa daha avantajlı gelebilir. Ancak açık yöntemle yapılan burun estetiğinin direkt işlem alanlarıyla temas etmesi daha avantajlıdır.

 

× Geniş burun estetiği sonrası hasta öncelikle bol bol yatak istirahati sağlamalıdır.

× Ameliyattan sonraki ilk gün diğer günlere göre daha hassas olacağından bu ilk gün sadece yatak istirahati yapılmalıdır.

× Hasta ameliyat sonrasında burun bölgesine travma ve darbe almaktan korunmalıdır.

× Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ameliyattan sonraki ilk gün, hatta ilk bir hafta boyunca sadece yatak istirahati yapılmalıdır.

× Hastanın ameliyat öncesinde, sırasında ve sonrasında aklına takılan her soruyu mutlaka burun estetiği doktoruna sormalıdır.

× Burun estetiği doktorunun verdiği ilaçlar iyileşmeyi sağlayacağı için bu ilaçların düzenli olarak kullanılmasına dikkat edilmeli, bu ilaçlar dışında herhangi bir ilaç kullanılmamalıdır.

× Hastanın çok ağrısı bile olsa ağrı kesiciler doktorun istemi dikkate alınarak kullanılmalıdır.

× Burun bölgesi sonuç olarak bir işlem gördüğü için enfeksiyon riskine karşı açıktır. Bundan dolayı hasta hijyenine olabildiğince özen göstermeli ve pansumanlarına dikkat etmelidir.

× Geniş burun estetiği sonrası hastanın kaç günde iyileşeceği ve sosyal hayata döneceği tamamen hastaya bağlı bir süredir. Net bir iyileşme süresinden bahsedilmese de hastanın burun ameliyatından sonra geçirdiği ilk bir hafta çok önemlidir. Hastanın ilk bir haftayı nasıl geçirdiğine bağlı olarak iyileşme süreci uzayabilir veya kısalır. Eğer hasta bakımına ve doktorun dikkat edilmesi gerektiği konulara dikkat etmezse en geç iyileşme süresini yaşayacaktır ve bu ortalama olarak bir ay sürecektir.

 

Geniş Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Geniş burun estetiği fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak değişmektedir çünkü geniş burun estetiğinde hastanın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda işlemler yapılır. Örneğin bazı hastalarda büyük burun deliği problem iken bazı hastalarda ise farklı estetik gereksinimler mevcuttur. Bu durumlarda geniş burun estetiğinin yanında kombinasyon olarak farklı işlemlerde yapılacağı için buna bağlı olarak burun estetiği fiyatı artmaktadır. Geniş burun estetiğinin fiyatı bunun dışında estetiğin yapıldığı hastane ve estetiği yapan doktora göre de değişkenlik gösterir. Geniş burun estetiği yapılırken açık yöntem ile kapalı yöntemin kendi arasında farklılıkları olmasından dolayı geniş burun estetiği fiyatı da buna bağlı olarak değişebilir.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
İtalyan Burun Estetiği
İtalyan Burun Estetiği

İtalyan Burun Estetiği Nedir? İtalyan burun estetiği, burun ameliyatları (rinoplasti) arasında özel bir teknik olarak bilinir. Bu yöntem, genellikle ..

Devamı >
Kemerli Burun Estetiği
Kemerli Burun Estetiği

Hastanın yüz ifadesini sertleştiren bir görünümü varsa, burun yapısı kişiyi olduğundan daha büyük gösteriyorsa, eğrilik ve kemer nedeniyle yüz olduğun..

Devamı >
Kalın Derili Burun Estetiği
Kalın Derili Burun Estetiği

Kalın Derili Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Kalın derili burun derisi yapısına sahip olan kişilerde yapılan burun estetikleri, normal ve ince burun de..

Devamı >
Burun Kaldırma Estetiği Nedir?
Burun Kaldırma Estetiği Nedir?

Burun kaldırma estetiği burun ucunun çeşitli etkenlere bağlı olarak farklılık göstermesinden kaynaklanan bir estetik türüdür. Bu bölgede hastaların ra..

Devamı >