Gamze Estetiği

Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevimli, daha tatlı görünümün varlığı neredeyse herkesin ortak düşüncesidir. Ancak herkes gamzelere sahip olmak için genetik açıdan şanslı olmayabilir. Yanak, çene veya bel gamzelerini beğendiğinizi ve kendinizde de olmasını arzuladığınızı fark ettiyseniz, gamze estetiği, tıbbi adıyla dimpleplasti sizin için uygun bir seçenektir. Çünkü günümüzde gamze estetiği ile yüzünüzün hatlarına tam olarak uyan, yüz hatlarınızı tamamlayan gamze ya da gamzeler oluşturmak mümkündür. Kale klinik olarak vücudunuzun arzu ettiğiniz herhangi bir bölgesinde doğuştan varmış gibi doğal görünen gamze ya da gamzeler oluşturabiliriz.

Gamze estetiği nasıl yapılır?

Esasen gamzeler kas içerisindeki küçük bir kusurun doğal sonucudur. Bu küçük kas defektinin üzerinde bulunan deri alttaki dokuya uyarak gülümsediğinizde çukur etkisi yaratır. Gamze estetiği operasyonu arzu edilen bölgede çukur oluşmasını sağlayarak, kasın yukarıda bahsettiğimiz doğal tezahürünü ortaya çıkartmak amacıyla yapılır.

Yanak gamzeleri oluşturulurken yanağınızın iç kısmından küçük bir kesi açılır. İşlem yanak içerisinden yapıldığı için gözle görülebilir iz kalmaz. Açılan kesiden gamze oluşturulacak bölgenin hemen altındaki kısımda küçük bir parça yağ ve kas dokusu çıkartılır. Gamzenin boyutu ve derinliği, kesinin çapı ve çıkartılan dokunun miktarı ile belirlenir. Arzu edilen görünüm elde edildikten sonra cilt yüzeyinin altında yanağın iç kısmından estetik dikiş atılarak gamze sabitlenir. İşlem hasta uyanıkken lokal anestezi altında yapılır. Çene gamzesi, bel gamzesi (venüz gamzesi) oluştururken de iyileşme süreleri ve prosedür benzerdir. Ancak dikiş yerine farklı teknikler kullanılır.

Dimpleplasti (gamze estetiği) sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Gamze estetiği operasyonu nispeten kolay bir cerrahi prosedürdür. Yaklaşık yarım saat sürer. Hasta işlem tamamlandığında evine gidebilir. Ertesi gün normal yaşamına dönebilir. Hastalarımızın operasyon sonrası ilk birkaç gün yumuşak ya da sıvı gıdalarla beslenmeleri tavsiye edilir. Operasyon sonrası tedavi edilen bölgede küçük bir şişlik yaşanabilir. Bu durum normaldir, şişlik zamanla azalıp kaybolacaktır. Başlangıçta yeni gamzeleriniz gülümsemeden görünür olacak, ancak birkaç gün ila birkaç hafta içinde gamzeler oturacak ve sadece gülümsediğinizde görünecektir. Dışarıdan görünür bir iz veya kesi olmadığı için tamamen doğal, doğuştan varmış gibi duracaktır. Gamze estetiğinin sonuçları kalıcıdır. Hasta memnuniyeti oldukça yüksektir.

Gamze estetiği fiyat bilgisi alabilir miyim?

Fiyat gamze yapılacak bölgeye, sayısına göre farklılık gösterir. Online ilan şeklinde fiyat bilgisi paylaşımı yasal değildir. İletişim bilgilerimizi kullanarak asistanıma ulaşıp ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Hollywood Yanağı
Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için terci..

Devamı >
Yanak Dolgusu
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir? Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo..

Devamı >
Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan..

Devamı >
Kaş Kaldırma Ameliyatı
Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bi..

Devamı >
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştir..

Devamı >
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi..

Devamı >
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha ..

Devamı >
Gamze Estetiği
Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevim..

Devamı >
Göz Kapağı Ameliyatı
Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Ameliyatı : Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu deği..

Devamı >
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudak..

Devamı >
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara..

Devamı >