Burun Küçültme Ameliyatı

Burun Küçültme Ameliyatı

Rinoplasti tıbla estetiğin buluştuğu bir tedavidir.  Ameliyatta kişinin talebi ve yüz yapısına göre çok farklı amaçlar hedeflenebilir. Bu hedeflerden birisi olan burun küçültme burun estetiği operasyonlarında sık sık talep edilir. Gerçekten de yüzle orantısız büyük bir burun görünümü oldukça olumsuz etkiler. Kişilerin özgüven sorunu yaşamalarına yol açar. Hatta durum o kadar ilerlemiş olabilir ki kişi görüştüğü insanların sürekli olarak burnuna odaklandıklarını düşünebilir. Bu sorunlara çözüm getiren burun küçültme ameliyatı, kişinin burnunun şeklini, boyutunu ve simetrisini iyileştirerek yüzün geri kalanıyla daha uyumlu hale gelmesini sağlar. Günümüzde piezo tekniği gibi modern yöntemlerin gelişmesiyle operasyon eskiye oranla çok daha konforlu ve başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Aşağıdaki bölümde burun küçültme ameliyatı ile ilgili sık sorulan sorulara yanıtlamaya çalıştık. Sizin yüzünüz özelinizde neler yapılabileceği hakkında bilgi almak için randevu alabilir, iletişim bilgilerimizi kullanarak sorularınızı asistanım aracılığı ile iletebilirsiniz.

Burun küçültme ameliyatı kimler için uygundur?

Burnunun genel görünümünden memnun olmayan, daha küçük ve yüzüyle orantılı bir burun şekli isteyen kişiler uygun adaydırlar. Ayrıca burnundan sağlıklı nefes alamayan, kronik sinüzit, burun kemiğinde eğrilik gibi sorunları olan kişilerin problemleri bu ameliyatla aynı anda giderilebilir. Hem estetik hem de fonksiyonel açıdan burnun işlevini daha iyi yerine getirmesi sağlanabilir.

Kaç yaşında ameliyat olabilirim?

Rinoplasti operasyonlarında en iyi görünümü elde edebilmek için burun fiziksel olarak gelişimini tamamlamış olmalıdır. Burun gelişimini tipik olarak kızlarda 15-16, erkeklerde 16-17 yaş civarında tamamlar. Bu nedenle daha genç hastalar bu ameliyat için uygun değildir.

Ameliyatsız burun küçültme mümkün mü?

Şöyle düşünebiliriz. Bir şeyin küçülmesi için hacminin azalması gerekir. Burunda büyüklüğe neden olan temel yapı burun kemiğidir. Burun kemiği küçültülmeden, törpülenmeden kemiğin farklı yöntemlerle küçültülmesi mümkün değildir. Eğer kemik basınç, masaj gibi yöntemlerle küçültülebilseydi gün boyu vücudumuzun yükünü kaldıran diğer kemiklerimizin hızlı bir şekilde küçülmesi gerekirdi. Diğer taraftan dolgu gibi ameliyatsız yöntemlerle de burun küçültme mümkün değildir. Çünkü dolgu estetik sorunların yakın bölgelere hacim kazandırılarak gizlenmesi işlemidir. Dolayısıyla burun küçültme için ameliyat dışında geçerli bir yöntem bulunmamaktadır.

Burun küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Yapılacak işlemin zorluğuna göre yaklaşık 1 ila 3 saat arasında sürer. Cerrah düzeltilmek istenen soruna göre kapalı ya da açık teknik kullanılabilir. Hem kapalı hem de açık teknik sırasında istenen sonucu elde etmek için burnun kıkırdak, kemik ve yumuşak dokusu şekillendirilerek arzu edilen oranda küçültülür. Cerrahiden sonra anestezinin etkisi geçtiğinde hasta evine gidebilir.

Op. Dr. Hayati Kale burun estetiği ile ilgili hemen hemen tüm operasyonlarda piezo ultrasonik şekillendirme cihazını kullanmaktadır. Bu sayede geleneksel çekiç keski gibi yöntemler kullanılmadığı için ameliyat sonrası şişlik, ağrı oldukça azalmakta, iyileşme süresi kısalmaktadır.

Burun küçültme ameliyatı fiyatı

Ameliyat maliyetleri ihtiyaç duyulan işlemin niteliğine bağlıdır. İlan şeklinde burun estetiği fiyatı bilgisi verilmesi yasal değildir. İletişim bilgilerimizi kullanarak asistanıma ulaşarak ortalama fiyatlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Ameliyatsız Burun Estetiği
Ameliyatsız Burun Estetiği

Rinoplasti en çok talep edilen estetik ameliyatlardan birisidir. Ancak birçok hasta potansiyel komplikasyonlardan ve ameliyat olmaktan korkmaktadır. D..

Devamı >
Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı
Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı

Burun kemik eğriliği ameliyatı ile burunda eğriliğe neden olan yapıların düzeltilmesi, nazal hava yolunun iyileştirilmesi ve estetik görünüme sahip bi..

Devamı >
Kapalı Burun Ameliyatı
Kapalı Burun Ameliyatı

Kapalı burun ameliyatı tüm kesilerin burun içerisinden gerçekleştirildiği burun ameliyatıdır. Bu sayede dışarıdan görünür iz ya da yara kalmaz. Bu ame..

Devamı >
Burun Küçültme Ameliyatı
Burun Küçültme Ameliyatı

Rinoplasti tıbla estetiğin buluştuğu bir tedavidir.  Ameliyatta kişinin talebi ve yüz yapısına göre çok farklı amaçlar hedeflenebilir. Bu hedeflerden ..

Devamı >
Piezo Ultrasonik Rinoplasti
Piezo Ultrasonik Rinoplasti

Piezo burun estetiğinde dünyadaki en yenilikçi teknolojidir. Burun iç yapılarını inanılmaz bir hassasiyetle düzeltirken çevre dokulara ve cilde zarar ..

Devamı >
Septorinoplasti Ameliyatı
Septorinoplasti Ameliyatı

Septorinoplasti iki amacı aynı anda gerçekleştiren bir operasyondur. İlk olarak burundan yeterli nefesi almanızı engelleyen septumunuzu düzeltir veya ..

Devamı >
Erkeklerde Burun Estetiği
Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği özel olarak ilgi gerektiren bir sanat ve tedavi yöntemidir. Çünkü operasyon sonrası genel olarak erkek burunlarının erkeksi ..

Devamı >
Revizyon Burun Ameliyatı
Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Rinoplasti Nedir ? Revizyon burun ameliyatı daha önce ameliyat edilmiş bir burnun işlevini ve/veya görünümünü yeniden şekillendirmeyi amaç..

Devamı >
Burun Dolgusu
Burun Dolgusu

Son zamanlarda kliniğimize başvurarak burun dolgusu yaptırmak isteyenlerin sayısında artış gözlemliyoruz. Bu durumun temel nedeni uygulamanın günlük a..

Devamı >
Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun Estetiği Rinoplasti Nedir? Burun estetiği tıpta rinoplasti olarak bilinen, halk arasında burun estetiği, burun kemeri düzeltme gibi isimlerle d..

Devamı >