Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bir rol oynar. Tüm vücudumuzda olduğu gibi bu bölge de stres, aşırı kas aktivitesi, yer çekiminin etkisi, vücudun doğal cilt yapısını kaybetmesi gibi nedenlerle zamanla kırışmaya ve sarkmaya başlayarak yaşlı bir görünüme neden olur. Kaş kaldırma estetiği ile kalıcı olarak bu soruna çözüm bulmak mümkündür. Bu yöntemle sarkık kaşlara doğal ve genç bir görünüm kazandırılarak alındaki yatay çizgiler giderilir. Kaş kaldırma ameliyatı tamamen hastanın anatomik yapısı ve giderilmek istenilen estetik kaygıya bağlı olarak cerrahi ya da cerrahi olmayan yöntemlerle yapılabilir. Uygun hastalarda ameliyatsız yöntemler olan botoks ve dolgu uygulamaları ile kaş bölgesine arzu edilen genç görünüm kazandırılabilir. (Daha fazla bilgi için ameliyatsız yüz gençleştirme)

Ancak estetik sorun derinleşmiş ve yerleşmişse ameliyatsız yöntemler yeterli olmaz. Bu durumlarda ameliyat gereklidir. Kaş kaldırma ameliyatı genellikle göz kapağı kaldırma veya blefaroplasti ameliyatı ile birlikte uygulanır. Ameliyat üst göz kapağı derisi fazlalığının kaşların düşmesinden kaynaklandığı veya derin alın kırışıklıklarının olduğu durumlarda tercih edilir. Üst göz kapağı derisi fazlalığı çoğu durumda blefaroplasti veya tek başına üst göz kapağı kaldırma işlemi ile tedavi edilebilir. Ancak orta veya şiddetli fazlalık, kaş ve alın sarkmasından kaynaklanıyorsa kaş kaldırma prosedürü düşünülür.

Kimler kaş kaldırma ameliyatı için uygundur?

Orta veya derin alın çizgisi ve kırışıklıkları, sinirli ve yorgun görünüme neden olan kaşlar, gözün görünümünü sınırlayan sarkma sorunlarından herhangi birini yaşayan sağlıklı kişiler kaş kaldırma ameliyatı için uygun adaydırlar. En iyi ve en doğal görünümü elde etmek için prosedürle birlikte blefaroplasti adı verilen göz kapağı ameliyatı da önerebilir. Operasyon sırasında cerrah daha pürüzsüz bir kaş ve daha rahat bir ifade oluşturmak için kaşlar arasında dikey çatık çizgilere neden olan kasın bir kısmını çıkartabilir.

Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır? Türleri nelerdir?

Her birey için uygulanacak işlemin türü cilt tipi, cilt elastikiyet derecesi, giderilmek istenilen sorunun ciddiyeti, kişinin benzersiz anatomik yapısı, bireysel iyileşme süresi(sigara kullanılıp kullanılmadığı), yaş verilerinin her biri ayrı ayrı değerlendirilerek detaylı bir muayene sonrası belirlenir. Uygun hastalarda ameliyatsız botoks ve dolgu uygulamaları kaş ve alın bölgesine arzu edilen görünüm kazandırılabilir. Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır. Rinoplasti (burun estetiği),  blefaroplasti, üst göz kapağı kaldırma ameliyatlarıyla birleştirilebilir.

Kaş Kaldırma Türleri Nelerdir?

Endoskopik Kaş Kaldırma

Günümüzde uygulanan en modern tekniktir. Daha az invazivdir. Yani hemen hemen hiç kanama olmadan, iz kalmadan yapılır. Ameliyat sonrası kısa sürede normal yaşama dönülebilir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı minimal açıklıklardan kamera ve ileri teknoloji aletler kullanılarak gerçekleştirilir. Ameliyatı sırasında saç çizgisinin hemen arkasında çok küçük kesi açılır. Daha genç bir görünüm elde etmek için özel bir kamera ve ince aletler kullanılarak kaşlar yeniden konumlandırılır ve alnın alt bölgesinde fazla doku ve yağ tabakaları çıkartılır.

Temporal kaş kaldırma

Endoskopik kaş kaldırmadan biraz daha uzun kesiler içerir. En sık göz kapağı ameliyatı ile birlikte yapılır. Saç çizgisinin arkasında, her şakak üzerinde açılan küçük kesiler sayesinde kaş dış bölgesindeki dokular kaldırılır ve yeniden konumlandırılır. Daha sonra üst göz kapağı işlemi için açılan kesilerden çatık görünüme neden olan alın ve kaş çizgileri düzeltilir.

Klasik kaş kaldırma

Önceleri standart teknik olan yöntem daha az invaziv tekniklerin ortaya çıkışıyla daha az uygulanmaktadır. Ancak bazı durumlarda hastanın arzu ettiği sonuçlara ulaşmak için bu yöntem gerekebilir. Bu teknikte saç çizgisinin arkasından kulaktan kulağa uzanan uzun bir kesi açılır. Fazla deri, yağ ve doku çıkartılarak kaş kasları daha genç bir görünüme kavuşturulur.

Ameliyat sonrası iyileşme

İyileşme süresi ameliyatın türüne bağlı olarak farklılık gösterse de genellikle iki hafta kadar sürer. Birçok hasta iki hafta içinde işine, normal yaşantısına geri döner. Yara izleri iyileşmeleri için yeterli zaman geçtikten sonra fark edilmez. Çoğu durumda cerrah izleri doğal cilt kırışıklarını takip etmesini veya saç tarafından kamufle edilmesini sağlayarak gizler.

Kaş kaldırma ameliyatı fiyatı ne kadar?

Kaş kaldırma işleminde uygulanabilecek tekniklerin sayısı çok fazla ve her birinin maliyeti diğerinden farklıdır. Bu nedenle kaş kaldırma ameliyatı fiyatı uygulanacak işleme, giderilmek istenilen estetik soruna bağlı değişiklik gösterir. İletişim bilgilerimizi kullanarak asistanımla iletişime geçip genel ücretler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Hollywood Yanağı
Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için terci..

Devamı >
Yanak Dolgusu
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir? Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo..

Devamı >
Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan..

Devamı >
Kaş Kaldırma Ameliyatı
Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bi..

Devamı >
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştir..

Devamı >
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi..

Devamı >
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha ..

Devamı >
Gamze Estetiği
Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevim..

Devamı >
Göz Kapağı Ameliyatı
Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Ameliyatı : Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu deği..

Devamı >
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudak..

Devamı >
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara..

Devamı >