Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon burun ameliyatı daha önce ameliyat edilmiş bir burnun işlevini ve/veya görünümünü yeniden şekillendirmeyi amaçlayan düzeltici bir ameliyattır. Revizyon ameliyatı birçok nedenden dolayı zorlu bir ameliyattır. İlk olarak burun karmaşık bir yapıya sahiptir ve güzelliğimizin tam merkezinde bulunur. En ufak estetik kusur görünümü doğrudan etkiler. Ameliyat sırasında burnun işlevini korurken ya da işlevini arttırırken, burna estetik açıdan kusursuz bir görünümün kazandırılması deneyim gerektiren zorlu bir süreçtir. Bazı deformiteler oldukça büyük olabilir. Bu nedenle tedavi kıkırdak doku ve burun kemiğinde köklü değişimler gerektirebilir.  Bir kişinin sonuçlardan memnun kalması için burun hem işlevsel hem de estetik açıdan kusursuz olmalıdır. Yapılan araştırmalara göre burun estetiği ameliyatı sonrası yüzde on, on beş  civarında hasta burnundan memnun kalmayabilir ve revizyon rinoplastiye ihtiyaç duyabilir.

Hastalar neden revizyon rinoplastiye ihtiyaç duyar?

Birçok nedeni vardır. En sık karşılaşılan nedenler:

  • Kötü iyileşme süreci veya önceki rinoplastiden kaynaklanan skar dokusu varlığı
  • İlk ameliyatın kozmetik sorunları tam olarak gidermemesi
  • İlk ameliyat öncesi dönemde hastanın şikayeti ve beklentilerine dikkat edilmemesi ya da cerrahla hasta arasında yaşanan iletişim sorunları
  • Hastanın yeni burun şeklinden memnun olmaması
  • Burnun solunum işlevini tam olarak yerine getirmemesi.
  • Burun ucunun beklenenden çok ya da az kaldırılması
  • İyileşme sürecinde yaşanan kazalar nedeniyle burun yapısındaki bozulmalar
  • Yüz, dudak ve burun orantısında yaşanan estetik sorunlar

Revizyon burun ameliyatı ne zaman yapılabilir?

Burnun tam olarak iyileşmesi ve nihai görünümün ortaya çıkması için genellikle ilk ameliyattan sonra bir yıl beklemeyi tavsiye ediyoruz. Ancak sorunun türüne göre önceki ameliyattan sonra bekleme gerekip gerekmeyeceği değişiklik göstermektedir. Örneğin ilk ameliyattan iki ay sonra burnunuzun çok kısa olduğunu düşünüyorsanız beklemeye gerek yoktur. Fakat sorun burnun geniş olması, büyük görünmesi gibi nedenlerse ilk bir yıla kadar şişlikler devam edebileceği için beklemek en iyi çözümdür. Çünkü bir süre sonra yeniden ameliyata gerek kalmayabilir.

Revizyon rinoplasti nasıl yapılır?

Ameliyat olacak hastanın kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi son derece önemlidir. Başka hiçbir estetik prosedür, revizyon kadar ayrıntılı ameliyat öncesi değerlendirme gerektirmez. Çünkü ilk burun estetiği yaptırılan zamana kıyasla daha yüksek beklenti vardır. Ameliyat öncesi değerlendirme sırasında hastanın şikayetine dikkat edilmemesi, ameliyat sonrası sonuçların tatmin edici olmamasına ve hastanın beklentilerinin gerisinde kalınmasına neden olabilir.

Revizyon rinoplasti daha fazla deneyim ve beceri gerektiren bir ameliyattır. Özellikle nihai sonuca ilişkin daha fazla talep ve endişe olduğu için hastaların estetik ve fonksiyonel şikayetlerinin yanı sıra değişim beklentileri iyi analiz edilmelidir. Kliniğimizde tüm bu hususlara dikkat ederek detaylı bir analiz yapıyoruz. Ardından hastalarımızı ameliyattan beklentilerimize ilişkin gerçekçi bir şekilde bilgilendiriyoruz.

Tüm bu ameliyat öncesi planlamadan sonra ilk ameliyatta olduğu gibi genel anestezi altında operasyon gerçekleştirilir. Revizyon hastaları daha önce en az bir rinoplasti ameliyatı geçirdikleri için ameliyat ve iyileşme süreci hakkında bilgi sahibidirler. Genel olarak revizyon sonrası iyileşme süreci ilk ameliyatla benzerdir.

Revizyon burun ameliyatı fiyatı

Revizyon veya ikincil rinoplasti ameliyatları cerrahlar açısından zor vakalardır. Ameliyatın zorluğuna, yapılacak işleme göre fiyat farklılık gösterecektir. Bu nedenle muayene yapılmadan net fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Ayrıca sağlık alanında ilan şeklinde fiyat bilgisi paylaşımı yasal değildir. Fakat bireysel olarak kliniğimizi arayıp yapılacak işlemi belirterek ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz. Revizyon burun estetiği hakkında daha detaylı bilgi almak ve randevu için iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Ameliyatsız Burun Estetiği
Ameliyatsız Burun Estetiği

Rinoplasti en çok talep edilen estetik ameliyatlardan birisidir. Ancak birçok hasta potansiyel komplikasyonlardan ve ameliyat olmaktan korkmaktadır. D..

Devamı >
Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı
Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı

Burun kemik eğriliği ameliyatı ile burunda eğriliğe neden olan yapıların düzeltilmesi, nazal hava yolunun iyileştirilmesi ve estetik görünüme sahip bi..

Devamı >
Kapalı Burun Ameliyatı
Kapalı Burun Ameliyatı

Kapalı burun ameliyatı tüm kesilerin burun içerisinden gerçekleştirildiği burun ameliyatıdır. Bu sayede dışarıdan görünür iz ya da yara kalmaz. Bu ame..

Devamı >
Burun Küçültme Ameliyatı
Burun Küçültme Ameliyatı

Rinoplasti tıbla estetiğin buluştuğu bir tedavidir.  Ameliyatta kişinin talebi ve yüz yapısına göre çok farklı amaçlar hedeflenebilir. Bu hedeflerden ..

Devamı >
Piezo Ultrasonik Rinoplasti
Piezo Ultrasonik Rinoplasti

Piezo burun estetiğinde dünyadaki en yenilikçi teknolojidir. Burun iç yapılarını inanılmaz bir hassasiyetle düzeltirken çevre dokulara ve cilde zarar ..

Devamı >
Septorinoplasti Ameliyatı
Septorinoplasti Ameliyatı

Septorinoplasti iki amacı aynı anda gerçekleştiren bir operasyondur. İlk olarak burundan yeterli nefesi almanızı engelleyen septumunuzu düzeltir veya ..

Devamı >
Erkeklerde Burun Estetiği
Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği özel olarak ilgi gerektiren bir sanat ve tedavi yöntemidir. Çünkü operasyon sonrası genel olarak erkek burunlarının erkeksi ..

Devamı >
Revizyon Burun Ameliyatı
Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon burun ameliyatı daha önce ameliyat edilmiş bir burnun işlevini ve/veya görünümünü yeniden şekillendirmeyi amaçlayan düzeltici bir ameliyattır..

Devamı >
Burun Dolgusu
Burun Dolgusu

Son zamanlarda kliniğimize başvurarak burun dolgusu yaptırmak isteyenlerin sayısında artış gözlemliyoruz. Bu durumun temel nedeni uygulamanın günlük a..

Devamı >
Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun Estetiği Rinoplasti Nedir? Burun estetiği tıpta rinoplasti olarak bilinen, halk arasında burun estetiği, burun kemeri düzeltme gibi isimlerle d..

Devamı >