Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi ciddi şekilde kıskandıran ünlüler bu etkinin ana nedenleri diyebiliriz. Neyse ki ameliyatsız estetik yöntemlerden birisi olan jawline dolgu ya da diğer adıyla çene dolgusu sayesinde daha belirgin çene görünümünü elde etmek mümkün. Yapılan işlemi kısaca estetik kaygı duyulan bölgeye dermal dolgu maddesi (hem hyaluronik asit hem de hyaluronik asit olmayan türleri mevcuttur) enjekte edilmesi olarak tanımlayabiliriz. Kale Klinik olarak hem kadınlarda hem de erkeklerde sıkça uyguladığımız bu işlem çeneye keskinlik kazandırmanın yanı sıra tombul ya da sarkan gıdı görünümünü de azaltmaktadır.

Aşağıda jawline dolgu hakkında merak ettiklerinizi yanıtlamaya çalıştık. Sorularınız ya da aklınıza takılan diğer hususlarda iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Kimler jawline dolgu yaptırabilir?

Çene hattına belirginlik kazandırmak isteyen herkes çene dolgusu için uygun bir adaydır. Yine çene bölgesinde yaşlanma gibi nedenlerle sarkma, tombul gıdı görünümü olan kişilerde de başarıyla uygulanabilir.  Çenesi yüzüne göre biraz geride olan hastalarda, çeneyi öne alarak çeneyi belirginleştirmek görünümü ciddi oranda iyileştirir. Yüzde güzel duran çeneyi yakalamak için hangi dolgu maddesinin nasıl kullanılacağını, hangi bölgelere ne oranda enjekte edileceğini iyi bilmek, yüz anatomisini çok iyi tanımak gerekir. Bu nedenle dolgu işlemi mutlaka uzman hekimlerce uygulanmalıdır.

Kadın çene dolgusu

Kadınlarda dolgu işlemi yapılırken feminen görünümün korunmasına dikkat edilmelidir. Çoğunlukla çene daha aşağıda ya da geride kalan kadınlarda çene görünümü dolgu ile daha belirgin hale getirilir. Yine gıdı bölgesinde sarkma olan, çene kırışıklıkları mevcut kişilerde dolgu işlemi ile gıdı görünümünden kurtulmak mümkündür. Yüz şekli ile uyumlu, simetrik çene görünümü güzelliğin ana unsurlarındandır.

Erkek çene dolgusu

Erkeklerde çene maskülen görünümün ana unsurlarındandır. Yakışıklı olarak tanımlanan birçok erkekte çene köşelerinin ve çene hattının oldukça belirgin olduğunu görürüz. Bu nedenle erkeklerde çene dolgusu ile çenenin maskülenleştirilerek yüzde daha belirgin hale getirilmesini sağlamak amaçlanır.  Ayrıca sarkma gibi görünümü olumsuz etkileyen unsurlar varsa jawline dolgu ile kamufle edilerek sportif bir görünüm elde edilebilir.

Çene dolgusu nasıl yapılır?

Dolgu maddeleri kullanarak çene hattı şekillendirme işlemi genellikle 30 dakikadan daha kısa sürer. İşlem muayene ile aynı gün yapılabilir. Enjektörden kaynaklanan rahatsızlığı azaltmak için bölgeye uyuşturucu krem sürülür. Daha sonra arzu edilen görünümü vermek için çene hattınız boyunca farklı bölgelerden özel bir enjektör yardımıyla dolgu deri altına iletilir.

İşlem sonrası iyileşme süreci

İşlemden sonra birkaç gün enjeksiyon bölgesinde kızarıklık, şişlik ve hafif rahatsızlık hissedebilirsiniz. Birkaç gün sonra düzelecektir. İşlemden hemen sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz. İlk iki gün alkolden, doğrudan güneşe maruz kalmaktan, yoğun fiziksel aktiviteden, tedavi bölgesine gereksiz dokunmaktan kaçınmalısınız. Sonuç işlemden hemen sonra fark edilir. Ancak nihai görünümün oluşması 2 hafta kadar sürebilir.

Jawline kalıcı mı?

Dermal dolgu maddelerinin tümü biyolojik olarak vücut tarafından parçalanabilir maddelerden oluşur. Vücuda zarar vermez. Ancak bu durum vücudun onları yavaş yavaş eriteceği anlamına gelir. Bu nedenle jawline dolgu işleminin etkisi yaklaşık 12-18 ay sürer. İşlem tekrarlanırsa etki süresi uzar. Arzu edilirse tekrar, tekrar uygulanabilir.

Jawline çene dolgusu ortalama fiyat bilgisi

Ameliyatsız jawline çene dolgusu işlemi istediğiniz sonuçları elde etmek için kullanılan dolgu tipine ve miktarına bağlı olarak maliyette değişiklik gösterir. Sağlık alanında ilan şeklinde fiyat bilgisi paylaşımı yapılması yasal değildir. İletişim bilgilerimizi kullanarak asistanıma ulaşıp ortalama fiyatlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Hollywood Yanağı
Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için terci..

Devamı >
Yanak Dolgusu
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir? Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo..

Devamı >
Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan..

Devamı >
Kaş Kaldırma Ameliyatı
Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bi..

Devamı >
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştir..

Devamı >
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi..

Devamı >
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha ..

Devamı >
Gamze Estetiği
Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevim..

Devamı >
Göz Kapağı Ameliyatı
Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu değişiklikler gözlerimizin ..

Devamı >
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudak..

Devamı >
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara..

Devamı >