Dudak Estetiği

Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudaklarımıza dolgun görünümünü veren yapılar tüm vücudumuzda olduğu gibi yaşla birlikte yıpranmaya, sarkmaya başlar. Ağız kenarlarının aşağı doğru sarkması, dudakların kendine özgü yay görünümünü, dolgunluğunu kaybetmesi, dikey çizgilerin ortaya çıkmasıyla estetik görünümümüz olumsuz etkilenir. Tüm bu olumsuzluklara rağmen dudak estetiği ile birçok kişi tekrar dolgun ve biçimli dudaklara kavuşabilir. Yaşın getirdiği olumsuz etkilerden kurtulabilir.

Dudak estetiğinde hangi yöntemler kullanılır?

Dudak dolgusu:

Günümüzde en popüler ve en iyi bilinen dudak estetiği yöntemlerinden birisi sentetik dolgulardır. Dolgu dolgusu enjeksiyonuyla dudaklar daha hacimli, yumuşak ve doğal görünmektedir. Dudak dolgusunda sadece dudak şişirmek değil dudağa şekil vermek de önemlidir. Dudak dolgusu basit ve güvenli bir çözümdür. Anında, hasta daha muayene odasından çıkmadan etkisini gösterir. Uygulamadan hemen sonra makyaj yapılabilir. Uygun maliyetlidir. Ancak dudak dolgusu geçicidir. Etkisi bir yıla kadar sürer. Sonrasında tekrarlanması gerekir.

Lip Lifting (Dudak Kaldırma Operasyonu)

Burun ile üst dudak arasındaki mesafeyi kısaltan cerrahi bir işlemdir. Amaç dışarıdan görünen pembe doku miktarını artırarak dudakların daha dolgun ve belirgin görünmesini sağlamaktır. Ayrıca dudaklar dinlenir pozisyondayken üst orta dişlerin görünürlüğünü de artırmaktadır. Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatı ile aynı anda uygulanarak estetik görünümün mükemmel hale getirilmesi sağlanabilir. Bu sayede her iki operasyonun iyileşme ve kontrol süreçleri birleştirilir.

Dudak dolgusu mu yoksa lip lifting mi yaptırmalıyım?

Lip lifting dudaklar ve burun arasındaki boşluğu azaltmak isteyen kişiler için iyi bir seçenektir. Yaşla birlikte bu boşluk tipik olarak artar. Dudaklar daha ince ve uzun görünmeye başlar. Dolgudan istediği görünümü elde edemeyen ya da dolgunun dudaklarını doğal olmayan bir şekilde dolgun gösterdiğini düşünen kişiler dudak kaldırma operasyonunu tercih etmelidir.

İki işlem arasındaki farkı şu şekilde düşünebiliriz. Kırmızı kısmı dışarıdan fazla görünmeyen uzun bir üst dudak düşünün. Uzun dudağa dolgu eklendiğinde dudak daha uzun ve alt kısma doğru daha dolgun görünecektir. Bu durum dudakta kötü bir görünüm oluşturacaktır. Bu hastalarımıza lip lifting öneriyoruz. Diğer taraftan dudağınızın kırmızı bölümü zaten dışarıdan yeterince görünüyor ancak dolgun değilse dudak dolgusu enjeksiyonu ile dolgunluk kazandırılabilir.

Kliniğimizde her hasta özel olarak değerlendirilir. Çünkü yüzün alt bölümünün güzelliğini iyileştirmek için hangi seçeneğin daha faydalı olacağı ancak hasta özelinde belirlenebilir.

Dudak estetiği fiyat bilgisi alabilir miyim?

Dudak estetiği fiyatı yapılacak işleme göre farklılık gösterir. Ayrıca sağlıkla ilgili konularda ilan şeklinde fiyat bilgisi paylaşımı yasal değildir. Bu nedenle bireysel olarak iletişim bilgilerimiz aracılığı ile yapılacak işlemi belirtip ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bilgi ve randevu için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Hollywood Yanağı
Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için terci..

Devamı >
Yanak Dolgusu
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir? Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo..

Devamı >
Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan..

Devamı >
Kaş Kaldırma Ameliyatı
Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bi..

Devamı >
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştir..

Devamı >
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi..

Devamı >
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha ..

Devamı >
Gamze Estetiği
Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevim..

Devamı >
Göz Kapağı Ameliyatı
Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Ameliyatı : Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu deği..

Devamı >
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudak..

Devamı >
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara..

Devamı >