Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Son zamanlarda kliniğimize başvurarak burun dolgusu yaptırmak isteyenlerin sayısında artış gözlemliyoruz. Bu durumun temel nedeni uygulamanın günlük aktivitelerde herhangi bir kesintiye gerek kalmadan yarım saat içerisinde yapılabilmesi ve oldukça konforlu olması. Bu yazımızda burun dolgusu ile ilgili merak edilenleri yanıtlamaya çalışacağız.

Burun dolgusu nedir?

Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen prosedür burnunuzun şeklini değiştiren, etkisi bir yıla kadar devam eden bir tür dolgu işlemidir.  İşlem tekrarlandığında etkisi daha uzun sürmektedir. Burnundaki eğrilikleri düzeltmek, görünümünü iyileştirmek isteyen ancak burun estetiği ameliyatı (rinoplasti) olmak istemeyen kişiler için idealdir. Burun dolgusu şekil bozukluğuna neden olan olguları ortadan kaldırmaz. Görünüme ekleme yaparak şekil bozukluğunun kamufle edilmesini sağlar.

Hangi durumlarda burun dolgusu uygulanabilir?

Kalıcı bir çözüme hazır olmayan yani kesinlikle ameliyat olmam ancak burnumun şeklinden memnun değilim diyen kişiler burun dolgusu yaptırabilir. Kimlere tavsiye ediyorsunuz derseniz burnunun genel görünümünden memnun olan ancak küçük değişiklikler isteyen hastalarımıza tavsiye ettiğimizi söyleyebilirim.

Çok büyük şekil bozukluklarında burun dolgusu tavsiye etmiyoruz. Çünkü bozukluğu kamufle etmek için çok fazla dolgu maddesi enjekte etmek gerekiyor. Dolgu maddesinin fazla uygulanması bir taraftan komplikasyon riskini arttırırken diğer taraftan burnun düzgün ancak yüze oranla büyük görünmesine neden oluyor. Kalıcı çözüm için rinoplasti tavsiye ediyoruz.

Avantajları nelerdir?

En önemli avantajı ameliyat olmadan, genel anestezi altına girmeden, günlük aktivitelerden uzak kalmadan, şişlik, ağrı yaşamadan burun görünümünde hızlı bir iyileşme sağlamasıdır. Maliyeti ameliyata göre daha uygundur. Uygulama sonrası burnunuzun şeklini beğenmezseniz geçici olduğu için problem oluşturmayacaktır.

Burun dolgusu ne kadar kalıcıdır?

Küçük şekil bozukluklarının kamufle edilmesini sağlar. Görünüşünüzde dramatik bir düzelme sağlamaz. Burun dolgusu kalıcı değildir. Etkisi 4-5 ay sonra yavaş yavaş azalmaya başlar. Komplikasyon riski düşüktür. Ancak özellikle fazla miktarda dolgu maddesi enjekte edildiğinde geçici şişme, morarma, hafif ağrı gibi yan etkilere neden olabilir.

Tedavi sonrası iyileşme süresi nedir?

Tedaviden hemen sonra gününüze her zamanki gibi devam edebilirsiniz.

Uygulama ağrıya neden olur mu?

Herkesin ağrı toleransı farklı olduğu için bu soruya cevap vermek zor. Ancak genellikle uygulama hafif bir rahatsızlığa neden olabilir. Bölgeyi uyuşturmak ve ağrıyı en aza indirmek için uygulamadan önce burun bölgesine uyuşturucu krem sürülmekte, gerekirse ağrı kesici enjeksiyon yapılmaktadır.

Burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim?

Burun dolgusu fiyatları uygulanacak dolgu miktarı, dolgu maddesi ve yapılacak işleme göre farklılık gösterir. Ayrıca sağlık alanında ilan şeklinde ücret bilgisi paylaşımı yasal değildir. Bireysel olarak bizi arayarak ya da iletişim bilgilerimizle bize ulaşarak ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Burun dolgusu burnu kaldırır mı?

Uygulama, burnun ölçü olarak burnun büyümesine neden olmamaktadır. Sadece burun sırtında olan göçük alanları düzeltmeye yöneliktir. Bu işlem burun ucunu kaldırır.

Burun dolgusu hasta sonuçlarımıza göz atmak için Instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Ameliyatsız Burun Estetiği
Ameliyatsız Burun Estetiği

Rinoplasti en çok talep edilen estetik ameliyatlardan birisidir. Ancak birçok hasta potansiyel komplikasyonlardan ve ameliyat olmaktan korkmaktadır. D..

Devamı >
Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı
Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı

Burun kemik eğriliği ameliyatı ile burunda eğriliğe neden olan yapıların düzeltilmesi, nazal hava yolunun iyileştirilmesi ve estetik görünüme sahip bi..

Devamı >
Kapalı Burun Ameliyatı
Kapalı Burun Ameliyatı

Kapalı burun ameliyatı tüm kesilerin burun içerisinden gerçekleştirildiği burun ameliyatıdır. Bu sayede dışarıdan görünür iz ya da yara kalmaz. Bu ame..

Devamı >
Burun Küçültme Ameliyatı
Burun Küçültme Ameliyatı

Rinoplasti tıbla estetiğin buluştuğu bir tedavidir.  Ameliyatta kişinin talebi ve yüz yapısına göre çok farklı amaçlar hedeflenebilir. Bu hedeflerden ..

Devamı >
Piezo Ultrasonik Rinoplasti
Piezo Ultrasonik Rinoplasti

Piezo burun estetiğinde dünyadaki en yenilikçi teknolojidir. Burun iç yapılarını inanılmaz bir hassasiyetle düzeltirken çevre dokulara ve cilde zarar ..

Devamı >
Septorinoplasti Ameliyatı
Septorinoplasti Ameliyatı

Septorinoplasti iki amacı aynı anda gerçekleştiren bir operasyondur. İlk olarak burundan yeterli nefesi almanızı engelleyen septumunuzu düzeltir veya ..

Devamı >
Erkeklerde Burun Estetiği
Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği özel olarak ilgi gerektiren bir sanat ve tedavi yöntemidir. Çünkü operasyon sonrası genel olarak erkek burunlarının erkeksi ..

Devamı >
Revizyon Burun Ameliyatı
Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Rinoplasti Nedir ? Revizyon burun ameliyatı daha önce ameliyat edilmiş bir burnun işlevini ve/veya görünümünü yeniden şekillendirmeyi amaç..

Devamı >
Burun Dolgusu
Burun Dolgusu

Son zamanlarda kliniğimize başvurarak burun dolgusu yaptırmak isteyenlerin sayısında artış gözlemliyoruz. Bu durumun temel nedeni uygulamanın günlük a..

Devamı >
Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun Estetiği Rinoplasti Nedir? Burun estetiği tıpta rinoplasti olarak bilinen, halk arasında burun estetiği, burun kemeri düzeltme gibi isimlerle d..

Devamı >