Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha yaşlı görünmemize neden olur. Cildimize ne kadar iyi bakarsak bakalım yaşın getirdiği olumsuz etkiler, stres, yer çekimi, cildin zamanla canlılığını kaybetmesi, genetik yatkınlık gibi nedenlerle yukarıda saydığımız olumsuzluklardan bazılarını mutlaka tecrübe ederiz. Genellikle yaşla birlikte artan oranda tecrübe ettiğimiz bu problemler bazı kişilerde genetiğin etkisiyle genç yaşlarda dahi oluşabilir. Göz altı ışık dolgusu ile bu sorunları azaltmak, göz altımızdaki estetik sorunlardan kurtulmak mümkündür. Göz altına enjekte edilen ışık dolgusu genç görünmenizi sağlayan, son zamanlarda popülerliği oldukça artan bir yüz gençleştirme işlemidir. Her ne kadar ismi ışık dolgusu olarak yaygınlaşsa da yapılan işlemin ışıkla ilgisi yoktur. Enjekte edilen dolgu maddesi akışkan formdaki hyalüronik asittir. Göz altında yarattığı güzel görünüm nedeniyle ışık dolgusu olarak adlandırılmaktadır.

Kimler göz altı ışık dolgusu yaptırabilir?

Göz altındaki girintili gölgeler nedeniyle yorgun görünümlerinden şikayet eden, ne kadar uyurlarsa uyusunlar ya da ne kadar cilt bakım ürünü kullanırlarsa kullansınlar göz altı çukurları ve koyu halkaları kaybolmayan kişilerde dolgu işlemi göz altındaki girintileri doldurarak sorunu büyük ölçüde giderir. Alt göz kapağının hemen altındaki yağ şişkinliği veya göz altındaki kemik üzerindeki yumuşak doku çöküntülerinin neden olduğu koyu halkalar dermal dolgu maddeleri ile giderilebilir. Ancak cildinizde hiperpigmentasyon nedeniyle koyu halkalar varsa dolgu yardımcı olmaz. Bu nedenle göz altı morluklarınızdan şikâyetçiyseniz ilk olarak nedenlerini anlamak için doktora başvurmalısınız. Ayrıca işlem hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilir.

Göz altı ışık dolgusu mu yoksa botoks mu yaptırmalıyım?

Çoğu zaman göz altı dolgusu ve botoks karıştırılır. Ancak ikisi birbirinden oldukça farklıdır. Kısaca dolgu hacim kaybını giderirken, botoks ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir diyebiliriz. Ayrıca botoksun koruyucu etkisi de vardır. Her iki işlem anatomik bölgenin farklı özelliklerini ele almaktadır. Bu nedenle sıklıkla birlikte kullanılmaktadır. Aynı işlemde bazı bölgeler için botoks bazıları için dolgu uygulaması yapılması en iyi sonucu verir. 

Göz kapağı estetiği mi ışık dolgusu mu?

Genel olarak kişinin beklentileri, yaşı, kemik yapısı, estetik sorunun kaynağı hangi işlemin uygulanacağını belirler. Dolgu işlemi geçicidir. Alt göz kapağı estetiğinde ise sonuç kalıcıdır. Dolgu anında etki gösterir. Cerrahi olmayan bir işlemdir. İşlemden sonra kişi anında normal yaşamına geri dönebilir. Göz kapağı estetiğinde ise ameliyat sonrası iyileşme süresi nispeten daha uzun ve zahmetlidir. Diğer taraftan göz altı ışık dolgusu ile derin estetik problemleri gidermek mümkün değildir. Çünkü çok fazla dolgu maddesi enjekte etmek gerekir. Göz bölgesi hassastır. Çok fazla dolgu maddesi enjekte edilmesi komplikasyon riskini arttırır. Kısaca her iki işlemin avantajları ve dezavantajları vardır. Göz altında estetik sorunları olan kişiler kliniğimize başvurduklarında beklentilerini anlayarak kişiye özel strateji belirliyoruz. Çok sayıda faktör etkili olduğu için hastayı görmeden bu işlem daha uygundur diyemeyiz.

Göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır?

İlk olarak uygulama yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülerek bölge uyuşturulur. Dolgu maddesi kıvamı ve miktarı ayarlanır. Özel bir enjektör olarak tarif edebileceğimiz ucu sivri olmayan esnek bir kanül ile dolgu maddesi ilgili bölgeye yavaş yavaş enjekte edilir. Dolgunun bölgeye yayılması oldukça önemlidir. Aksi taktirde istenilen sonuç alınamayabilir. Yaklaşık 15 dakika ile yarım saat arasında süren işlem sonrası kişi normal hayatına devam edebilir. İşlem sonrası ilk bir hafta ödem ve morluk görülebilir. Kendiliğinden kaybolacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Göz Altı Işık Dolgusu Ne kadar süre etkilidir?

Etkisi 1-1,5 yıla kadar sürer. Yenilenebilir. Tekrarlandığında etki süresi uzar. Kişiye göre, cilt yapısına göre etki süresinde uzama ya da kısalma olabilir.

Göz altı ışık dolgusu fiyatı nedir?

Göz altı ışık dolgusu fiyatı ciltteki probleme, enjekte edilecek dolgu miktarına göre farklılık gösterir. Ayrıca online olarak fiyat bilgisi paylaşmak yasal değildir. İletişim bilgilerimizi kullanarak asistanımdan ortalama fiyatlarla ilgili bilgi alabilirsiniz. Op. Dr. Hayati Kale’ye ulaşmak, randevu almak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Hollywood Yanağı
Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için terci..

Devamı >
Yanak Dolgusu
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir? Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo..

Devamı >
Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan..

Devamı >
Kaş Kaldırma Ameliyatı
Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bi..

Devamı >
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştir..

Devamı >
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi..

Devamı >
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha ..

Devamı >
Gamze Estetiği
Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevim..

Devamı >
Göz Kapağı Ameliyatı
Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Ameliyatı : Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu deği..

Devamı >
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudak..

Devamı >
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara..

Devamı >