Burun Ucu Estetiği – Tip Plasti

Burun Ucu Estetiği – Tip Plasti

Burun ucu estetiği, mini rinoplasti ya da tip plasti olarak bilinen ameliyat burnun genel görünümünden memnun olan, yalnızca burun ucu şeklini değiştirmek isteyen hastalarımız için uyguladığımız bir yöntemdir. Burun ucuna müdahale edilerek bu bölgedeki estetik kaygı giderilir. Örneğin burun ucu kaldırılabilir, burun ucunda orantısızlık varsa giderilebilir, dudak estetiği ile birlikte uygulanarak burun dudak mesafesi yeniden şekillendirilebilir.

Burun estetiği operasyonlarında yüzün bir bütün olarak düşünülmesi çok önemlidir. Her burun şekli her yüzde güzel durmayabilir. Bu nedenle ameliyat öncesi planlama estetik operasyonların en önemli aşamasını oluşturur.

Burun ucu estetiği kimler için uygundur?

Burun ucunun görünümünden memnun olmayan, yukarıya doğru kaldırmak isteyen, burun ucunda asimetri olan hastalarımız için uygundur. Genellikle burun ucu düşük olan hastalarda, burun ucu kaldırma amacıyla yapılmaktadır.

Burundaki memnun olunmayan görünümün yalnızca mini rinoplasti ile giderilip giderilemeyeceği fiziksel bir muayene sonrasında anlaşılabilir. Bazı durumlarda problemin kaynağı burun ucundaki kıkırdak yapılar değil, burnun farklı bölgelerindeki şekil bozuklukları olabilir. Böyle durumlarda yalnızca burun ucu kaldırma işlemiyle güzel bir görünüm elde etmek mümkün olmaz. Bu nedenle sadece burun ucu estetiği ile arzu ettiğiniz görünüme kavuşup kavuşamayacağınızı öğrenmek için muayene olmanız gerekir. Mauyane sonrası İstediği görünüme kavuşmak için rinoplasti gereken ya da burun dolgusu yeterli olabilecek hastalarımıza bu yöntemleri önermekteyiz.

Mini rinoplasti ameliyatı öncesi hazırlık

Ameliyat öncesinde neyi değiştirmenin nasıl sonuçlara yol açacağı kapsamlı bir şekilde değerlendirilmeli, hastanın beklentileri dikkate alınarak burun ucu şekillendirilmelidir. Bu kapsamda kliniğimize başvurduğunuzda detaylı muayene işleminden sonra farklı açılardan fotoğraflarınızı çekiyoruz. Bu aşamada yüz şeklinize benzeyen önceki hastalarımızdan edindiğimiz tecrübeler, onların fotoğrafları ve 3d modellemeden yararlanarak yüzünüzde nasıl bir burnun daha güzel duracağı konusunda size yardımcı olacağız. Bu sayede tecrübemizi sizin talebinizle birleştirerek netice konusunda hemfikir oluyoruz.

Ameliyat nasıl gerçekleştirilir?

Burun ucu estetiği ameliyatı kapalı yöntemle burun delikleri içerisinden minik dokunuşlarla yapılır. Bu sayede burun üzerinde iz kalmaz. Kliniğimizde burnu şekillendirmek için piezo cihazını kullanmaktayız. Bu sayede çekiç keski kullanmadan, burun kemiği kırılmadan daha kısa sürede ve daha konforlu şekilde burun ucu şekillendirilmektedir. Piezo tekniği ile yapılan ameliyatlar burun dokusuna zarar vermediği için tedavi sonrası iyileşme süresi oldukça kısalmakta, yüzdeki şişlik ve morluklar minimal seviyeye inmektedir.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci

  • Tip plasti ameliyatı sonrası İyileşme süresi rinoplastiye göre daha kısadır.
  • Hemen hemen morluk ve şişlik görülmez.
  • Ameliyatın yapıldığı gün hasta evine gidebilir.
  • İlk 24 saat boyunca başın yüksekte tutulması, yüksek bir yastıkta yatılması tavsiye edilir.
  • Ameliyattan sonra ilk üç gün az da olsa sızı şeklinde ağrı görülebilir. Ağrı kesicilerle ağrı tolere edilir.
  • Ameliyattan bir hafta sonra günlük işinize dönebilirsiniz. Uzaktan çalışıyorsanız iki-üç gün sonra çalışmaya başlayabilirsiniz.
  • İlk ay burun üzerine basınç uygulayacak gözlük, piercing gibi takılardan uzak durulmalıdır. Ayrıca tehlikeli ya da vücudu yoracak ağır egzersizden uzak durulmalıdır.
  • Amaliyet sonrası burun ucunda uyuşma ve hassasiyet olabilir. Zamanla kaybolur.

Burun ucu estetiği fiyatı

Yapılacak işlemin niteliğine ve boyutuna göre fiyat farklılık gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin ilan şeklinde fiyat bilgisi vermesi yasal değildir. Bireysel olarak iletişim bilgilerimizle bize ulaşıp yapılacak işlemi belirterek otalama fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Mini rinoplasti hakkında daha detaylı bilgi ve randevu için iletişim bilgilerimizi kullanarak Op. Dr. Hayati Kale ile görüşebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Ameliyatsız Burun Estetiği
Ameliyatsız Burun Estetiği

Rinoplasti en çok talep edilen estetik ameliyatlardan birisidir. Ancak birçok hasta potansiyel komplikasyonlardan ve ameliyat olmaktan korkmaktadır. D..

Devamı >
Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı
Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı

Burun kemik eğriliği ameliyatı ile burunda eğriliğe neden olan yapıların düzeltilmesi, nazal hava yolunun iyileştirilmesi ve estetik görünüme sahip bi..

Devamı >
Kapalı Burun Ameliyatı
Kapalı Burun Ameliyatı

Kapalı burun ameliyatı tüm kesilerin burun içerisinden gerçekleştirildiği burun ameliyatıdır. Bu sayede dışarıdan görünür iz ya da yara kalmaz. Bu ame..

Devamı >
Burun Küçültme Ameliyatı
Burun Küçültme Ameliyatı

Rinoplasti tıbla estetiğin buluştuğu bir tedavidir.  Ameliyatta kişinin talebi ve yüz yapısına göre çok farklı amaçlar hedeflenebilir. Bu hedeflerden ..

Devamı >
Piezo Ultrasonik Rinoplasti
Piezo Ultrasonik Rinoplasti

Piezo burun estetiğinde dünyadaki en yenilikçi teknolojidir. Burun iç yapılarını inanılmaz bir hassasiyetle düzeltirken çevre dokulara ve cilde zarar ..

Devamı >
Septorinoplasti Ameliyatı
Septorinoplasti Ameliyatı

Septorinoplasti iki amacı aynı anda gerçekleştiren bir operasyondur. İlk olarak burundan yeterli nefesi almanızı engelleyen septumunuzu düzeltir veya ..

Devamı >
Erkeklerde Burun Estetiği
Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği özel olarak ilgi gerektiren bir sanat ve tedavi yöntemidir. Çünkü operasyon sonrası genel olarak erkek burunlarının erkeksi ..

Devamı >
Revizyon Burun Ameliyatı
Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Rinoplasti Nedir ? Revizyon burun ameliyatı daha önce ameliyat edilmiş bir burnun işlevini ve/veya görünümünü yeniden şekillendirmeyi amaç..

Devamı >
Burun Dolgusu
Burun Dolgusu

Son zamanlarda kliniğimize başvurarak burun dolgusu yaptırmak isteyenlerin sayısında artış gözlemliyoruz. Bu durumun temel nedeni uygulamanın günlük a..

Devamı >
Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun Estetiği Rinoplasti Nedir? Burun estetiği tıpta rinoplasti olarak bilinen, halk arasında burun estetiği, burun kemeri düzeltme gibi isimlerle d..

Devamı >