Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan etkili ve hızlı bir tedavidir. Mezoterapi enjeksiyonları cildin elastikiyetini uyarır, nem tutma kabiliyetini iyileştirir ve teni canlandırır. Tedavi anestezi olmadan yapılır ve etkisi hemen fark edilebilir. Önceleri mezoterapinin yalnızca zayıflama faydaları bilinmekteydi. Bugün ise tedavinin ayrıca cildin görünümü üzerindeki etkinliği tıbbi olarak kabul görmüştür.

Mezoterapi hangi durumlarda uygulanabilir?

  • Yüzdeki (dudak kırışıklıkları, yanak kırışıklıkları vb.), boyun, dekolte bölgelerinde ve ellerdeki ince kırışıklıkların düzeltilmesi
  • Kırışıklık, sarkık cilt tedavisi
  • Pigment lekelerinin, çillerin, gözlerin altındaki koyu gölgelerin tedavisi
  • Cildin güzelleştirilmesi
  • Gıdı, kalça, uyluk ve pazı bölgesindeki kasların gerginleştirilmesi
  • Akne, sivilce, yara izi, leke tedavisi,
  • Saç incelmesi gibi sorunlarda uygulanabilir.

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Mezoterapi tedavi seansı yaklaşık 30 dakika sürer. Cildin ve tedavi edilecek alanların doktor tarafından dikkatli bir şekilde incelenmesiyle başlar. Cilt incelenip tedavi planlandıktan sonra işlemi ağrısız hale getirmek için anestezik krem uygulaması ve cildin antiseptik temizliği yapılır.

Kliniğimizde mezoterapi enjeksiyonları hasta konforu için ince bir enjektör aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Enjeksiyon yüzün tüm bölgelerine (göz ve ağız çevresi hariç) ve boyuna yapılabileceği gibi, vücudun diğer bölgelerine ve ellere de yapılabilir.

Tedavi sonrası

Mezoterapi tedavisi sonrası hasta günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Ciltte birkaç saat kızarıklık olması normaldir. Ancak kızarıklık hızla kaybolur ve makyajla kamufle edilebilir. Cildinizin ihtiyacına ve yaşınıza göre sonraki seansların olup olmayacağı, ne kadar sürede planlanması gerektiği gibi hususlar kişi özelinde belirlenebileceği için doktorunuz durumu sizinle paylaşacaktır.

Mezoterapi nasıl etki gösteriyor?

Mezoterapi içeriği ihtiyaçlarınıza göre özel olarak hazırlanmış çeşitli vitamin, mineral ve hyaluronik asit ürünlerinin aktif kombinasyonundan oluşur. Kullanılan miktarlar son derece küçüktür. Sadece birkaç milimetre derinliğine yapılan enjeksiyon cildin bağışıklık hücrelerini modüle ederek vücudun savunmasını harekete geçirir. Bağ dokusuna kan akışı ve oksijen beslemesi sağlar. Böylece doku uyarılır. Mezoterapiyle cilt altında aktif bileşenlerin yavaş yavaş ilgili alana salındığı bir depo oluşur. Böylece uzun süreli etki elde edilir.

Mezoterapinin faydaları nelerdir?

Mezoterapi tedavisinin antioksidan etkisi vardır. Vücutta kolajen sentezini uyarır. Bu da epidermisin esnekliğinin artmasına, cilt hidrasyonunun artmasına ve hücresel rejenerasyon süreçlerinin hızlanarak cildin canlılığının artmasına neden olur. Cilt daha pürüzsüz ve daha parlak görünüme kavuşur. Uygulamanın sonuçları ikinci günden sonra maksimum etkiyle seanstan hemen sonra fark edilebilir. Tedavi kür şeklinde yapılıyorsa etkisi uzun sürelidir.

Mezoterapi fiyatları

Fiyat uygulanacak seans sayısına ve mezoterapinin içeriğine göre değişir. Ayrıca sağlık alanında internet sitelerinde ilan şeklinde fiyat belirtilmesi yasal değildir. İletişim bilgilerimizi kullanarak asistanıma ulaşarak ortalama fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Hollywood Yanağı
Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için terci..

Devamı >
Yanak Dolgusu
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir? Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo..

Devamı >
Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan..

Devamı >
Kaş Kaldırma Ameliyatı
Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bi..

Devamı >
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştir..

Devamı >
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi..

Devamı >
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha ..

Devamı >
Gamze Estetiği
Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevim..

Devamı >
Göz Kapağı Ameliyatı
Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Ameliyatı : Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu deği..

Devamı >
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudak..

Devamı >
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara..

Devamı >