Hakkımızda

Hakkımızda

Op. Dr. Hayati Kale Kimdir?

Ankara doğumlu olan Dr. Kale, lise eğitimini Ankara Binnaz Rıdvan Ege Anadolu Lisesi’nde tamamladı ve aynı yıl Konya Meram Tıp Fakültesi’nde tababet eğitimine başladı. Altı yılın sonunda girdiği TUS sonucunda kendisinin “bilim, sanat ve cerrahinin bir araya gelmesi” olarak tanımladığı Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Bölümü’nü kazandı. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde tamamladığı uzmanlık eğitiminin ardından atandığı Ankara Sami Ulus Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamladı. İstanbul Bahçelievler Medicana Hastanesi’nde çalıştığı süre içerisinde aynı zamanda Biruni Üniversitesi KBB Anabilim Dalı’nda akademisyen olarak tıp fakültesi öğrencilerinin eğitimine katkıda bulundu. Şu anda kurucusu olduğu Kale Klinik bünyesi altında aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Burun ve yüz estetiği üzerine 2000’den fazla ameliyat yapan Dr. Kale aynı zamanda teknolojik gelişmeleri takip etmeyi de elden bırakmadı. Kendi geliştirdiği burun estetiği tekniğini piezo ultrasonik kemik şekillendirici cihaz ile tam anlamıyla kombine ederek çağın gerektirdiği üzere çekiç ve keski kullanmadan burun ameliyatlarını yapmaya devam etti.

Viyana ve Sicilya başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası kongrede konuşmacı ve katılımcı olarak bulundu.

Afrika ve Asya kıtalarında Özbekistan, Cibuti gibi ülkelere gönüllü olarak giderek hem oradaki meslektaşlarıyla tecrübelerini paylaştı hem de yaptığı sayısız ameliyat ile bölge insanlarına destek oldu.

Uluslararası akademilerden ileri seviye botoks ve dolgu uygulama eğitimleri aldı. İlgi alanlarından olan farmakoloji bilgileri ile botoks ve dolgu yöntemlerini geliştirdi ve yüzlerce meslektaşı ile farmakolojik bu bilgi birikimini paylaştı.

Bilimsel araştırma projeleri (BAP) bünyesi altında kronik sinüzit hastalığı tedavisinde balon tekniği ile ameliyatsız sinüzit tedavisi konusunda başlatılan projenin tamamlanmasında etkin bir rol oynadı ve bu proje üzerinden kendi yazdığı makaleyi uluslararası dergilerde yayınlatmayı başardı.

Özel Olarak İlgilendiği Konular:

  • Burun Estetiği
  • Revizyon (düzeltme) burun ameliyatları
  • Burun ve sinüslerin sağlığı ile ilgili tüm ameliyatlar
  • Botoks ve Dolgu Enjeksiyonları
  • Dudak kaldırma, bişektomi ve göz kapağı estetiği gibi yüz bölgesi tamamlayıcı estetik işlemleri

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.