Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir?

Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo kaybı veya herhangi bir hastalık sonrası dışarıdan hasta ya da sağlıksız bir görünüme neden olan çökmüş yanak görünümü ya da yanaklarda orantısızlık oluşabilir. Daha güzel bir yüz görünümü elde etmek isteyen kişilerin dolgu ile daha dolgun ve orantılı yüz görünümüne kavuşması mümkündür. Yanak dolgusu için vücut tarafından en iyi tolere edilen dolgu maddesi hyaluronik asittir. Bu madde mikroenjeksiyon yoluyla cilt altına kolayca uygulanabilir. Hyaluronik asit depo işlevi görür ve dolayısıyla hacim kazandırıcı bir etkiye sahiptir. Tedavinin sonucu anında fark edilebilir.

Yanak dolgusu ne kadar süre etkilidir?

Dolgu maddesinin vücutta dolayısıyla yanakta ne kadar süre kalacağı metabolizmaya ve kullanılan maddeye göre değişmektedir. Ancak genellikle altı ay bir yıl arası etkisi devam eder. Gerektiğinde tekrarlanabilir.

Yanak dolgusu için kaç ml etkin madde kullanılmalıdır?

Ne kadar hyaluronik asit gerektiğini genel olarak söylemek mümkün değildir. Hastamızın genel olarak yüzdeki sorunu ve sonuca dair beklentisine göre doğru miktar belirlenebilir.

Dolgu enjeksiyonunun yan etkisi var mı?

Tedaviden sonra geçici kızarıklık, yanma veya hafif şişlik oluşabilir. Bu yan etkiler geçicidir ve makyajla kapatılabilir.

Yanak dolgusu ağrılı bir işlem mi?

Enjektörün hafif ağrısı dışında ağrısız bir işlemdir. İşlem öncesi anestezik krem uygulaması ile bölge uyuşturularak tedavi daha konforlu hale getirilebilir.

Yanak dolgu uygulamasından hemen sonra tekrar normal yaşantıma devam edebilir miyim?

Evet. Tedaviden hemen sonra normal günlük aktivitelerinize dönebilir veya işe başlayabilirsiniz.

Kimler yanak dolgusundan fayda görebilir?

Yanaklarında hacim sorunu olan, asimetri ya da çukur görünüm olan herkes yanak dolgusundan fayda görebilir. Tedavi edilecek bölgede akut ya da kronik cilt hastalığı olanlara, pıhtılaşma bozukluğu olanlara, hamilelik ya da emzirme dönemindeki annelere, 18 yaşından küçüklere yanak dolgusu yapılmaz.

Yanak dolgusu işleminden önce ve sonra nelere dikkat edilmelidir?

Morarma riskini en aza indirmek için tedaviden birkaç gün önce kan inceltici ilaçlar kesilmelidir. Tedaviden sonra yaklaşık 2 hafta boyunca sauna, buhar banyosu, aşırı güneş veya solaryumdan gelen UV ışınlarından, tedavi bölgesine sık sık dokunmaktan ve baskı uygulamaktan kaçınılmalıdır.

Bilgi ve randevu için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Hollywood Yanağı
Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için terci..

Devamı >
Yanak Dolgusu
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir? Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo..

Devamı >
Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan..

Devamı >
Kaş Kaldırma Ameliyatı
Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bi..

Devamı >
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştir..

Devamı >
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi..

Devamı >
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha ..

Devamı >
Gamze Estetiği
Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevim..

Devamı >
Göz Kapağı Ameliyatı
Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Ameliyatı : Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu deği..

Devamı >
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudak..

Devamı >
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara..

Devamı >