Bişektomi Ameliyatı – Yanak İnceltme

Bişektomi Ameliyatı – Yanak İnceltme

Bişektomi Nedir?

Bişektomi (yanak inceltme) yanakların görünümünü iyileştiren cerrahi bir uygulamadır. Bazı kişiler yanaklarının yuvarlak ve tombul görünümünden şikayet ederler. Gerçekten de yüzde aşırı yuvarlak görünüme neden olan tombul yanaklar, yüzün doğal oval şeklini bozarak estetik görünümü olumsuz etkiler. Yanaklarda tombul görünüme yanağın alt kısmındaki fazla yağ dokuları neden olur. Yanak inceltme estetiği olarak da bilinen bişektomi ile yanaktaki yağ torbalarına müdahale edilerek yüz hatlarının daha fazla ön plana çıktığı, daha çekici bir yüz görünümü elde edilir. İşlem ağız mukozasının içinde çok küçük bir kesi (4 mm) ile gerçekleştirilir.  Güvenli, hızlı ve kalıcı bir operasyondur.

Bişektomi ameliyatı (yanak inceltme) hangi amaçlarla yapılır?

  • Yüzün aşırı yuvarlaklığını düzeltmek,
  • Yüzün yapısından dolayı kilolu görünen kişilerin görünümünü iyileştirmek,
  • Doğal yüz özelliklerini ortaya çıkartmak, daha çekici ve genç görünmek için yapılır.

Kimler yanak inceltme estetiği yaptırabilir?

Yanak bölgesindeki yağ nedeniyle tombul yüz görünümünden endişe duyanlar işlem için uygun adaydır. Aynı şekilde, diyet ve egzersiz yaparak yüzlerini inceltmeye çalışan ancak sonuç alamayan kişiler de yanak inceltme estetiğinden fayda görebilirler. Bazen daha zayıf kişiler de tombul ya da dışbükey yanak görünümüne sahip olabilir. Yine bu kişilerde ameliyatla görünümlerini iyileştirebilir.

Bişektomi ameliyatı nasıl yapılır?

İşlem lokal anestezi altında yanak bölgesindeki sinirler uyuşturularak yapılır. Ağız içi tamamen dezenfekte edildikten sonra yanağınıza iç kısımdan 2,5 cm’lik bir kesi açılır. Ardından yeteri kadar yağ dokusu nazikçe çıkartılır. İşlem tamamlandıktan sonra kesi bölgesi kendiliğinden çözülen dikişlerle kapatılır. Ardından hasta hemen eve gidebilir. Operasyon süresi toplam 30-45 dakika arasındadır.

Yanak inceltme estetiği zor mudur?

Estetik ameliyatlar arasında nispeten kolay denilebilecek bir işlemdir. Ağrılı bir operasyon değildir. Ameliyat sırasında yaklaşık olarak diş dolgusu yaptırırken hissettiğiniz acı kadar ağrı hissedersiniz. Bişektomi yüz anatomisini bilen, tecrübeli hekimlerce uygulanmalıdır. Çünkü operasyon sırasında yağ torbalarına müdahale edilirken fasiyal sinirin dallarına zarar vermemeye özen gösterilmelidir.

Bişektomi Ameliyatı Sonrası İyileşme süreci

Operasyondan hemen sonra hasta eve gidebilir. İşlemden sonraki gün günlük aktivitesine devam edebilir. Ancak eğer mümkünse 3-4 gün dinlenmek iyileşme süresini kolaylaştıracaktır. İşlemden sonra ağız içerisindeki yara iyileşene kadar ağız hijyenine özellikle dikkat edilmelidir. Doktorunuzun önerdiği ilaçlar kullanılmalı, gargara yapılmalıdır. İşlemden sonra 5 gün boyunca ağır egzersizden, aşırı güneş ışığından uzak durulmalıdır. Operasyon bölgesinde hafif şişlik görülebilir. Şişlik zamanla inecektir. İşlemden sonra ilk birkaç gün hafif ağrı olabilir. Ağrı kesici ile kontrol altına alınır. Dikişler kendiliğinden çözülüp emildiği için alınması gerekmez.

Sonuç olarak yanak inceltme estetiği sonrası yüzünüz daha çekici görünecek, yüzünüzün doğal özellikleri ön plana çıkararak daha genç bir görünüme kavuşacaksınız. Ameliyat sonrası şişlik olmuşsa nihai sonucun iki ila dört ay sonra görülebileceğini unutmayın. Bilgi ve randevu için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Bişektomi ameliyatı fiyat bilgisi alabilir miyim?

Yasalar gereği ilan şeklinde fiyat bilgisi paylaşamıyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak asistanıma ulaşıp yapılacak işlemi belirterek ortalama bişektomi ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Hollywood Yanağı
Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için terci..

Devamı >
Yanak Dolgusu
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir? Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo..

Devamı >
Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan..

Devamı >
Kaş Kaldırma Ameliyatı
Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bi..

Devamı >
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştir..

Devamı >
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi..

Devamı >
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha ..

Devamı >
Gamze Estetiği
Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevim..

Devamı >
Göz Kapağı Ameliyatı
Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Ameliyatı : Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu deği..

Devamı >
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudak..

Devamı >
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara..

Devamı >