Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu değişiklikler gözlerimizin altında yağ torbaları, göz kapağı düşüklüğü ve özellikle mimik bölgelerinde kırışıklıklarla kendisini gösterir. Blefaroplasti ya da bilinen adıyla göz kapağı ameliyatı göz ve çevresinde yaşanan estetik sorunları gidermek için yapılan bir ameliyattır. Üst göz kapağındaki fazla deri alınarak deyim yerindeyse göz kaldırma işlemi yapılır. Alt göz kapaklarındaki torbalar azaltılır. Bu sayede yüzde oluşan yorgun görünüm giderilerek yüze genç ve enerjik bir görünüm kazandırılır. Ameliyat kişinin ihtiyacına göre sadece üst göz kapağında, alt göz kapağında ya da her ikisinde birden yapılabilir. Göz kapakları anatomik olarak yüzün diğer estetik ve fonksiyonel kısımlarına göre daha hassastır. Bu nedenle operasyon titiz planlama, cerrahi teknik ve tecrübe gerektirir.

Kimler göz kapağı estetiği yaptırabilir?

Blefaroplasti estetik operasyonunu genellikle 30 yaş ve üzerinde kişiler talep etmektedir. Ancak genetik olarak göz kapağı düşüklüğü olan kişilerde çok daha erken yaşlarda uygulanabilir. Çevrenizden gelen “yorgun görünüyorsun, uykusuz mu kaldın” şeklinde sorulara muhatap oluyorsanız nedeni göz kapağınızdaki sarkmalar olabilir. Ayna karşısına geçtiğinizde iki gözünüzden birisi daha kısık görünüyorsa ya da göz kapağınızın katlanma çizgisi belirgin değilse, yorgun yüz görünümüne sahipseniz göz kapağı estetiği için uygun bir aday olabilirsiniz. Saydıklarımızın haricinde göz kapağı düşüklüğünüz fark edilebilir derecede olmasa bile göz çevrenizde daha genç bir görünüm istiyorsanız muayene olarak neler yapılabileceği konunda bilgi alabilirsiniz.

Göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır?

Ameliyat ihtiyaca göre yalnız üst, yalnız alt veya her iki göz kapağı bölgesine uygulanabilir. Yapılacak işleme göre genel ya da lokal anestezi altında yapılır. Üst göz kapağına uygulanan cerrahi kısaca bölgedeki fazla deri ve kas dokusunun çıkarılmasını içerir. Göz kapağında iz kalmaması için göz kapağı katlanma çizgisine dışarıdan görünmeyecek şekilde kesi atılır. Bazen kapaktaki düşüklüğün bir nedeni de alın ve kaş bölgesindeki gevşemelerdir. Bu nedenle en iyi sonucu almak için alın germe ve kaş kaldırma operasyonlarının birlikte uygulanması gerekebilir.

Alt göz kapağındaki işlemde ise göz altı torbaları, göz altı kırışıklıkları gibi problemlerin giderilmesi amaçlanır. Alt göz kapağı görünümü kirpiklerin yaklaşık 1,5 mm altından yapılan bir kesi ile iyileştirilir. Deformasyonun türüne göre yağ torbaları çıkartılabilir, germe işlemi yapılabilir veya torbaların oluştuğu bölgedeki dokular yanağın üst bölgesine doğru yayılabilir. Kesi kirpik çizgisi bölgesinden dikilerek iz kalmaması sağlanır.

Göz Kapağı Ameliyatı ne kadar sürer?

Üst göz kapağına uygulanan göz kapağı düşüklüğünü giderici estetik ameliyat yaklaşık 30 dakika sürer. Alt göz kapaklarındaki cerrahi işlem ise ortalama 1-1.5 saat sürer. Ameliyatla birlikte yüzde başka estetik işlemlerin uygulanıp uygulanmayacağı ameliyat süresini etkiler.

Göz kapağı ameliyatı fiyat bilgisi alabilir miyim?

Göz kapağı ameliyatı fiyatı yapılacak işleme göre farklılık gösterir. Sağlık alanında ilan şeklinde fiyat paylaşımı yasal değildir. Telefonla ya da WhatsApp üzerinden asistanıma ulaşarak ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bilgi ve randevu için iletişim sayfamız aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Göz kapağı ameliyatı kolay mı?

Göz kapağı ameliyatı çok zor bir ameliyat değildir ve çok hızlı ve kolay iyileşen bir ameliyattır.

Göz kapağı ameliyatı kaç ayda oturur?

Göz kapağı ameliyatında Genellikle en fazla 1 ay içinde iyi bir görünüme kavuşursunuz.

Instagram: @hayatikale

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Hollywood Yanağı
Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için terci..

Devamı >
Yanak Dolgusu
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir? Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo..

Devamı >
Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan..

Devamı >
Kaş Kaldırma Ameliyatı
Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bi..

Devamı >
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştir..

Devamı >
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi..

Devamı >
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha ..

Devamı >
Gamze Estetiği
Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevim..

Devamı >
Göz Kapağı Ameliyatı
Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu değişiklikler gözlerimizin ..

Devamı >
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudak..

Devamı >
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara..

Devamı >