Piezo Ultrasonik Rinoplasti

Piezo Ultrasonik Rinoplasti

Piezo burun estetiğinde dünyadaki en yenilikçi teknolojidir. Burun iç yapılarını inanılmaz bir hassasiyetle düzeltirken çevre dokulara ve cilde zarar vermez. Teknik hem Avrupa’da hem de Amerika’da sağlık otoritelerince onay almıştır. Piezo cihazının geleneksel törpü ve çekiç-keski yöntemlerine göre temel avantajı ameliyat başarısındaki artıştır. Ayrıca teknik, gelişmiş hassasiyet sağlaması nedeniyle cerrahi işlem sırasında oluşan travmayı minimuma indirmektedir. Bu sayede ameliyat sonrası iyileşme süresi kısalırken, şişlik ve ödem daha az görülmektedir. Kliniğimizde modern dünyada olduğu gibi hemen hemen tüm burun ameliyatlarında piezo ultrasonik rinoplasti tekniği kullanılmaktadır.

Piezo ultrasonik rinoplasti tekniğinin geleneksel yöntemden farkı nedir?

100 yılı aşkın süredir geleneksel rinoplasti cihazları Jacques Joseph’in 1904’te ilk rinoplasti ameliyatını uyguladığı zamankiyle büyük ölçüde aynıydı. Cerrahi çekiç ve keski kullanılan geleneksel yöntemde daime çevreleyen dokularda ikincil travma etkisi meydana gelmekteydi. En deneyimli ellerde bile kemiklerin kırılması sırasında bazen anormal kırılma paternleri ve istenmeyen sonuçlar meydana gelebiliyordu. Piezo cihazının yakın zamanda ortaya çıkışıyla, cihazın kullanıldığı ameliyatlarda yukarıda açıklanan sorunlar büyük ölçüde azaldı.

Doğru ellerde piezo ultrasonik burun estetiği ameliyatı istenmeyen kırılma paternleri ve kontur anormalliği riskini önemli ölçüde azaltır. Piezo tekniğinde burun kıkırdağına, sinirlere, kan damarlarına veya cilde zarar verme riskini azaltmak için kemiği şekillendirebilen ultrasonik dalgalar kullanılır. Ultrasonik dalgalar cerrahın kemik yapılarını nihai hassasiyetle, doğrudan görerek iyileştirmesine ve şekillendirmesine olanak tanır. Bu sayede geleneksel yöntemde kullanılan cerrahi törpü, çekiş veya keskiye gerek kalmaz. Çevre dokulara verilen ikincil hasarın önüne geçilir. Hızlı iyileşme, daha az morarma, daha az ödem ve nihayetinde daha güzel sonuçlar elde edilir.

Piezo ultrasonik burun estetiğinin avantajları nelerdir?

Avantajlarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

• Yumuşak doku travmasını azaltır. Bu sayede operasyon sonrası morluk ve şişlik oldukça az görülür.

• Gelişmiş şekillendirme ve törpüleme sayesinde burun kemiğine ve dolayısıyla burna arzu edilen doğal şekil milimetrik hassasiyetle verilebilir.

• Burun köprüsünden burun ucuna kadar daha pürüzsüz, kalemle çizilmiş gibi geçiş sağlanır.

• Operasyon sırasında kontrolsüz kemik kırıklarını önleyerek deformite ve kontur düzensizliklerininin önüne geçilir.

• Kan damarlarını ve kıkırdakları çevreleyen yumuşak dokuya zarar vermediği için ameliyat sonrası iyileşme daha hızlıdır. Hastalar günlük hayatlarına daha çabuk dönebilirler. Ameliyat sonrası ağrı tipik olarak daha azdır.

• Hasta memnuniyeti artar.

• Tekniğin kullanımı rinoplasti sonrası komplikasyon oranları ve revizyon cerrahisi ihtiyacını azaltır.

Sonuç olarak piezo ultrasonik burun estetiği geleneksel yönteme göre oldukça avantajlıdır. Arzu edilen görünümün sağlanması noktasında cerrahlara kolaylık sağlarken hasta konforunu arttırır. Op. Dr. Hayati Kale cihazı Türkiye’de ilk kullanan cerrahlardandır. Kendi geliştirdiği burun estetiği tekniğini piezo ultrasonik kemik şekillendirici cihaz ile tam anlamıyla kombine ederek 2000’in üzerinde burun ameliyatı gerçekleştirmiştir. Bilgi ve randevu için iletişim telefonla arayabilir, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Ameliyatsız Burun Estetiği
Ameliyatsız Burun Estetiği

Rinoplasti en çok talep edilen estetik ameliyatlardan birisidir. Ancak birçok hasta potansiyel komplikasyonlardan ve ameliyat olmaktan korkmaktadır. D..

Devamı >
Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı
Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı

Burun kemik eğriliği ameliyatı ile burunda eğriliğe neden olan yapıların düzeltilmesi, nazal hava yolunun iyileştirilmesi ve estetik görünüme sahip bi..

Devamı >
Kapalı Burun Ameliyatı
Kapalı Burun Ameliyatı

Kapalı burun ameliyatı tüm kesilerin burun içerisinden gerçekleştirildiği burun ameliyatıdır. Bu sayede dışarıdan görünür iz ya da yara kalmaz. Bu ame..

Devamı >
Burun Küçültme Ameliyatı
Burun Küçültme Ameliyatı

Rinoplasti tıbla estetiğin buluştuğu bir tedavidir.  Ameliyatta kişinin talebi ve yüz yapısına göre çok farklı amaçlar hedeflenebilir. Bu hedeflerden ..

Devamı >
Piezo Ultrasonik Rinoplasti
Piezo Ultrasonik Rinoplasti

Piezo burun estetiğinde dünyadaki en yenilikçi teknolojidir. Burun iç yapılarını inanılmaz bir hassasiyetle düzeltirken çevre dokulara ve cilde zarar ..

Devamı >
Septorinoplasti Ameliyatı
Septorinoplasti Ameliyatı

Septorinoplasti iki amacı aynı anda gerçekleştiren bir operasyondur. İlk olarak burundan yeterli nefesi almanızı engelleyen septumunuzu düzeltir veya ..

Devamı >
Erkeklerde Burun Estetiği
Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği özel olarak ilgi gerektiren bir sanat ve tedavi yöntemidir. Çünkü operasyon sonrası genel olarak erkek burunlarının erkeksi ..

Devamı >
Revizyon Burun Ameliyatı
Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Rinoplasti Nedir ? Revizyon burun ameliyatı daha önce ameliyat edilmiş bir burnun işlevini ve/veya görünümünü yeniden şekillendirmeyi amaç..

Devamı >
Burun Dolgusu
Burun Dolgusu

Son zamanlarda kliniğimize başvurarak burun dolgusu yaptırmak isteyenlerin sayısında artış gözlemliyoruz. Bu durumun temel nedeni uygulamanın günlük a..

Devamı >
Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun Estetiği Rinoplasti Nedir? Burun estetiği tıpta rinoplasti olarak bilinen, halk arasında burun estetiği, burun kemeri düzeltme gibi isimlerle d..

Devamı >