Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Rinoplasti en çok talep edilen estetik ameliyatlardan birisidir. Ancak birçok hasta potansiyel komplikasyonlardan ve ameliyat olmaktan korkmaktadır. Dermal dolgu kullanılarak yapılan ameliyatsız burun estetiği güvenli, non-invaziv bir yaklaşımdır. Burun estetiğinde ameliyatsız yöntemler burnunun şeklini değiştirmek isteyen, ancak ameliyat olmak istemeyen kişiler için idealdir. Sonuçlar operasyondan sonra anında fark edilebilir. Avantajları arasında kesi olmaması, işlemin kısa sürede tamamlanması, genel anesteziye ve nispeten uzun iyileşme süresine ihtiyaç duyulmaması yer alır. Aşağıda, ameliyatsız burun estetiği hakkında merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Ameliyatsız burun estetiği hangi durumlarda yapılır?

Ameliyatın arzu edilmediği durumlarda burun ucunun ve köprüsünün şeklini iyileştirmek için veya rinoplasti ameliyatı sonrası oluşabilecek küçük deformiteleri veya sorunları düzeltmek için ameliyatsız burun estetiği uygulanabilir. Ayakta tedavi şeklinde, lokal anestezi altında yapılan bu güvenli ve etkili tedavi ile burundaki küçük deformiteler kolaylıkla düzeltilebilir. Cerrahi seçeneği istemeyen, ancak yüz görünümünü güzelleştirmek isteyen hastalar ameliyatsız rinoplastiden fayda görebilirler.

Ameliyatsız burun estetiğinin avantajları nelerdir?

Geleneksel rinoplastiye göre en büyük avantajı kesi gerektirmemesidir. Prosedür ile sarkık burun ucu iyileştirebilir, hafif çarpıklıklar düzeltebilir, burun köprüsünde küçük tümsekler giderilebilir.  İşlem çok kısa sürede tamamlanır. Anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Hasta işlemden hemen sonra günlük yaşamına dönebilir. İşlemin maliyeti ameliyata göre oldukça düşüktür.

Ameliyatsız burun estetiği kalıcı mıdır?

Geleneksel rinoplasti ameliyatından farklı olarak cerrahi olmayan uygulamalar kalıcı sonuçlar üretmez. Sonuçların uzun ömürlülüğü büyük ölçüde kullanılan dolgu tipine bağlıdır. Kliniğimizde kişiden kişiye farklılık gösterse de 18 aya kadar kalıcılığı olabilen dolgu maddesi kullanılmaktadır. Etkisi geçtikten sonra arzu edilirse işlem tekrarlanabilir.

Burun dolgusu nasıl uygulanır?

Hastanın uygulama sırasında rahat etmesi için prosedürden önce topikal uyuşturucu krem kullanır. Başka bir anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Dolgu maddesinin deri altına enjekte edilmesi yaklaşık beş dakika sürer. Hastalar işlem boyunca burunlarında meydana gelen değişiklikleri görebilirler. Kesi olmadığı için uygulama tamamlanır tamamlanmaz hastalar ayrılarak gündelik yaşamlarına devam edebilirler.

Uygulamadan sonra nelere dikkat edilmelidir?

5 gün boyunca burna baskı uygulamaktan kaçınılmalıdır. Örneğin ilk beş gün yüz üstü yatılmamalıdır. 5-7 gün içerisinde düzelen minimal düzeyde morarma görülebilir. Tedaviyi takiben 3 – 5 gün boyunca burunda hafif hassasiyet olabilir.

Ameliyatsız burun kemik eğriliği düzeltilebilir mi?

Ameliyatsız burun estetiği ile burunda sadece küçük değişiklikler yapılabilir. Yani kemik eğriliği minimal derecedeyse dolgu enjeksiyonu ile eğrilik gizlenebilir. Ancak çok büyük burun tümsekleri, aşırı çarpık burunlar ve diğer büyük değişiklikler ancak cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir.

Ameliyatsız burun küçültülebilir mi?

Ameliyatsız yöntemler küçük dolgu enjeksiyonları ile var olan şekil bozukluğunun gizlenmesini sağlar. Burundaki büyüklüğün ana nedeni kemik ve kıkırdak yapısıdır. Kemik ve kıkırdakları ameliyatsız küçültmek mümkün olmadığı için ameliyatsız burun küçültme mümkün değildir.

Ameliyatsız burun estetiği fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim?

Fiyat kullanılacak dolgu miktarına göre farklılık gösterir. Ayrıca sağlık hizmetlerinde ilan şeklinde burun estetiği fiyatı paylaşılması yasal değildir. Ancak iletişim bilgilerimizi kullanarak asistanımdan ortalama fiyatlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Ameliyatsız Burun Estetiği
Ameliyatsız Burun Estetiği

Rinoplasti en çok talep edilen estetik ameliyatlardan birisidir. Ancak birçok hasta potansiyel komplikasyonlardan ve ameliyat olmaktan korkmaktadır. D..

Devamı >
Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı
Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı

Burun kemik eğriliği ameliyatı ile burunda eğriliğe neden olan yapıların düzeltilmesi, nazal hava yolunun iyileştirilmesi ve estetik görünüme sahip bi..

Devamı >
Kapalı Burun Ameliyatı
Kapalı Burun Ameliyatı

Kapalı burun ameliyatı tüm kesilerin burun içerisinden gerçekleştirildiği burun ameliyatıdır. Bu sayede dışarıdan görünür iz ya da yara kalmaz. Bu ame..

Devamı >
Burun Küçültme Ameliyatı
Burun Küçültme Ameliyatı

Rinoplasti tıbla estetiğin buluştuğu bir tedavidir.  Ameliyatta kişinin talebi ve yüz yapısına göre çok farklı amaçlar hedeflenebilir. Bu hedeflerden ..

Devamı >
Piezo Ultrasonik Rinoplasti
Piezo Ultrasonik Rinoplasti

Piezo burun estetiğinde dünyadaki en yenilikçi teknolojidir. Burun iç yapılarını inanılmaz bir hassasiyetle düzeltirken çevre dokulara ve cilde zarar ..

Devamı >
Septorinoplasti Ameliyatı
Septorinoplasti Ameliyatı

Septorinoplasti iki amacı aynı anda gerçekleştiren bir operasyondur. İlk olarak burundan yeterli nefesi almanızı engelleyen septumunuzu düzeltir veya ..

Devamı >
Erkeklerde Burun Estetiği
Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği özel olarak ilgi gerektiren bir sanat ve tedavi yöntemidir. Çünkü operasyon sonrası genel olarak erkek burunlarının erkeksi ..

Devamı >
Revizyon Burun Ameliyatı
Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Rinoplasti Nedir ? Revizyon burun ameliyatı daha önce ameliyat edilmiş bir burnun işlevini ve/veya görünümünü yeniden şekillendirmeyi amaç..

Devamı >
Burun Dolgusu
Burun Dolgusu

Son zamanlarda kliniğimize başvurarak burun dolgusu yaptırmak isteyenlerin sayısında artış gözlemliyoruz. Bu durumun temel nedeni uygulamanın günlük a..

Devamı >
Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun Estetiği Rinoplasti Nedir? Burun estetiği tıpta rinoplasti olarak bilinen, halk arasında burun estetiği, burun kemeri düzeltme gibi isimlerle d..

Devamı >