Büyük ve Uzun Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Büyük ve Uzun Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Büyük ve uzun burun estetiğinde klasik burun estetiği yapılmaktadır. Büyük ve uzun burun yapısına sahip kişiler burun estetiği doktoruna başvurduğunda ilk olarak burun derileri incelenir. Eğer hastanın burun derisi normale göre kalınsa ameliyat sonrasında zor bir süreç geçirme riskine karşı burun estetiği doktoru burun ameliyatı öncesi deri inceltme yöntemine başvurabilir. Büyük ve uzun burun estetiğinde ameliyat öncesi hastaların ameliyat sonrasında oluşacak görüntüyü görmesi için çeşitli profillerden fotoğraf çekildikten sonra 3D tasarım ile bu fotoğraflar üzerinde estetik tasarımlar yapılır. Bu tasarımlar göz önünde bulundurularak yapılan burun estetiği en başarılı sonuçları almak için önemlidir. Hasta burun ameliyatı planlama aşamasında isteklerini ve hangi durumlardan şikayetçi olduğunu mutlaka doktora aktarmalıdır. Burun estetiği ortalama 2-3 saat süren bir ameliyattır.

Büyük ve uzun burun estetiği sonrası burun bölgesinde ve göz altlarında oluşan şişlik ve morluklar bu bölge travma gördüğü için beklenen bir durumdur. Bazı hastalarda kanama yaşanabilir bu durumda hasta sakin kalmalı ve bu sürecin geçici olduğunu bilmelidir. Hasta doktorun istem ettiği ilaçları düzenli bir şekilde kullandığında burnunun istediği görünümü aldığını ve bu şikayetlerin geçtiğini fark edecektir. Burun estetiği esnasında burun bölgesine kısaltma yani kıkırdaklarda ve dokularda oynama yapılır. Bundan dolayı hasta kendi başına kanamaya ve şişliğe müdahale etmemeli, fazla miktarda kanama yaşıyorsa en yakın sağlık kuruluşuna gitmeli ve doktorun söylediklerine tamamen uymalıdır. Burun ameliyatı sonrasında burun 30 derecelik açıyla yukarı bakacak bir şekilde yatılmalıdır. Bu yatış pozisyonu ödemin geçmesi için de işe yarayacaktır.

Büyük ve uzun burun estetiğinde ameliyatın kapalı ya da açık tekniklerle gerçekleştirilmesi iyileşme sürecine etki eder. Burun ameliyatı eğer açık burun estetiği yöntemiyle yapılacaksa kapalı burun estetiği yöntemine göre iyileşme süreci bir miktar daha uzun sürebilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki açık teknikle yapılan burun estetiği ameliyatlarında burun estetiği doktorunun görüş açısı her zaman için çok daha iyi ve nettir. Ortalama olarak bir süre söylemek gerekirse hasta burun ameliyatından 7-10 gün sonra sosyal hayatına dönebilir.

Büyük ve Uzun Burun Estetiği Zor mudur?

Burun yüzde merkez olarak düşünüldüğünde görünümü oldukça etkileyen bir unsurdur. Bundan dolayı burnun normalden daha uzun olması kişinin görünümünü olumsuz etkiler. Bunun yanı sıra büyük ve uzun burun estetiği en zor ameliyatlardan bir tanesidir çünkü bu burun ameliyatında burun bölgesi oldukça fazla işlem görür. Burun ameliyatı zor olsa da ameliyat sonrasında hastanın istediği görünüme kavuşması bu ameliyatın katlanılabilir yanıdır.

Büyük ve uzun burun estetiği burun iskeleti küçültülerek yapılan bir ameliyattır bundan dolayı burun derisi de alttaki iskelete adapte edilerek küçültülmektedir. Burun ameliyatından 1-2 sene sonra burun derisi tamamen istenilen inceliğe gelir ve tam olarak iskeletin üzerine oturarak burun şekli son halini alır.

Bir burnun genellikle en fazla %20-25’i küçültülmektedir bu orandan daha fazla küçültülmesi, kemik ve kıkırdak yapısı küçültülürken cilt yapısı küçültülemediği için imkansızdır.

Büyük ve uzun ameliyatı kemik ve kıkırdakların yapısı küçültülerek yapılır. Bunun yanında burun yapısı küçültülürken çenenin geride kalması gibi problemler burnu olduğundan daha büyük gösterebilir. Burun estetiği doktoru ön muayene sırasında bu durumu fark ederse, hastanın da durumu kabul etmesi halinde çenenin ileride gözükmesi amacıyla çeneye yağ enjeksiyonu ya da protez takma gibi uygulamalar yapılabilir. Yapılan müdahaleler doğrultusunda hasta iyileşme süreci geçirecek ve bu müdahaleler zaman içerisinde hastanın yüzüne oturmaya başlayacaktır. Tam olarak bir süre verilmese de ortalama 1 yıldan söz edilebilir. Çeneye eğer yağ enjeksiyonu yapılırsa ilk yapılan enjeksiyon 6 ay -1 yıl içerisinde etkisini yitireceğinden bu süreçte ikinci enjeksiyon tekrarlanabilir.

Burun estetiği fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Burun estetiği, estetiğin yaptırıldığı hastane veya kliniğe, estetiği yapan doktora ve burun estetiğinin açık veya kapalı teknikle yapılması, burun estetiğine kombine olarak yapılan işleme göre burun estetiği fiyatları değişebilir.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
İtalyan Burun Estetiği
İtalyan Burun Estetiği

İtalyan Burun Estetiği Nedir? İtalyan burun estetiği, burun ameliyatları (rinoplasti) arasında özel bir teknik olarak bilinir. Bu yöntem, genellikle ..

Devamı >
Kemerli Burun Estetiği
Kemerli Burun Estetiği

Hastanın yüz ifadesini sertleştiren bir görünümü varsa, burun yapısı kişiyi olduğundan daha büyük gösteriyorsa, eğrilik ve kemer nedeniyle yüz olduğun..

Devamı >
Kalın Derili Burun Estetiği
Kalın Derili Burun Estetiği

Kalın Derili Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Kalın derili burun derisi yapısına sahip olan kişilerde yapılan burun estetikleri, normal ve ince burun de..

Devamı >
Burun Kaldırma Estetiği Nedir?
Burun Kaldırma Estetiği Nedir?

Burun kaldırma estetiği burun ucunun çeşitli etkenlere bağlı olarak farklılık göstermesinden kaynaklanan bir estetik türüdür. Bu bölgede hastaların ra..

Devamı >