Yüz Estetiği

Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara kadar çok geniş bir uygulama esnekliği ve çeşitliliği barındırır. Yüzümüz güzelliğimizin ana mimarıdır. Güneşe maruz kalma, yaşlanma, stres, kaza, kalıtsal faktörler gibi birçok nedenle yüzümüzde kırışıklıklar, sarkmalar, yorgun görünüm, yara izleri oluşabilir. Aslında adını ne koyarsak koyalım yüzün herhangi bir bölgesinde kişiyi rahatsız eden her etmen estetik işlem için bir adaydır ve bunların büyük çoğunluğu kolaylıkla giderilebilir.

Yüz estetiğinde ilk ve en önemli adım uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene ve değerlendirmedir. Değerlendirme sırasında doktorunuz cildinizle ilgili rahatsız olduğunuz konuları dikkate alarak detaylı inceleme ve analizde bulunacaktır. Ardından cilt yapınıza uygun, sorunu giderebilecek tedavi yöntemleri ile ilgili sizi bilgilendirecektir.

Yüz estetiği çeşitleri nelerdir?

Yüz estetiği yüzün tamamına uygulanabileceği gibi yalnızca belirli bölgelere de uygulanabilir. Önemli olan yüz bütünlüğünün sağlanmasıdır. Örneğin kırışıklıklar yüzün diğer kısımlarına da yayılmışsa yalnızca alına uygulanacak işlem diğer kırışıklıkların eskisine göre daha belirgin olmasına neden olacaktır. Bu nedenle uzman bir cerrah tarafından detaylı cilt ve yüz analizinin yapılması çok önemlidir.

Çeşitleri arasında yüz gençleştirme (germe), göz altı estetiği, göz kapağı estetiği, kaş kaldırma, dudak estetiği, çene estetiği, gamze estetiği bulunur.

Yüz gençleştirme (germe): Tüm vücudumuzda olduğu gibi yüzümüzde de zamanla kırışıklıklar, sarkmalar meydana gelir. Genellikle 40 yaşın üzerinde daha belirgin hale gelen derideki sarkmalar yüz ve boyun germe işlemiyle tedavi edilmektedir.

Göz altı estetiği: Yaşla birlikte göz altında morluklar, göz altı çökmesi ve çukurları, göz altı yağlarının torba görünümü alması gibi birçok problem ortaya çıkmaktadır. Dolgu uygulamaları ile noktasal dokunuşlarla mimiklerin neden olduğu kırışıklıklar, zamanla oluşan göz çevresi çukurları giderilebilmektedir. Gerekli olduğunda cerrahi işlemle izsiz bir şekilde yağ tabakaları alınabilmektedir.

Göz kapağı estetiği: Göz kapaklarında sarkma, kırışıklık ve düşüklük sorunları olan hastalarımız için kalıcı çözüm göz kapağı estetik ameliyatıdır. Ameliyatla problemin nedeni ortadan kaldırılır.  Hastalarımız 1 saat kadar süren bir operasyonla genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. İşlem hem üst kapakta hem de alt kapakta uygulanabilir. İyileşme sonrası neredeyse hiç iz kalmaz.

Kaş kaldırma: Düşük kaşlar yorgun yüze neden olur. İletişimin büyük kısmını sözsüz iletişim oluşturduğu için enerjinizi, canlılığınızı çevrenize ve işinize yansıtamazsınız. İnsanlar size yorgun olmadığınız halde yorgun durduğunuzu söylüyorlarsa nedeni büyük ihtimalle kaşlarınız ya da dudaklarınızdır. Kaş kaldırma ameliyatıyla alın bölgesinde sarkmış deri çıkartılır. Kasların onarımı yapılır. Kısa süren bu işlemle asık ve yorgun yüz görünümü değişir. Bu sayede daha genç görünebilirsiniz.

Dudak estetiği: Dudaklara dolgunluk vermek, dudakların yüzde görünümünü arttırmak amacıyla yapılır. Cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler uygulanabilir. Kalıcı çözüm için cerrahi işlem gerekir. Özellikle burun estetiği ameliyatıyla kombine bir şekilde yapılabilir. Çünkü dudak burun mesafesi görünümde oldukça önemlidir.

Çene estetiği: Yüz bölgesine yapılacak estetik işlemlerde göz önüne alınması gereken bir diğer bölüm çenedir. Çünkü estetik bir görünüm için yüzün tüm bölümlerinin birbiriyle orantılı ve uyum içinde olması gerekir. Düşük çene, çenenin önde veya arkada olması, çıkık olması, sağda veya solda olması gibi çene ile ilgili birçok problem cerrahi olmayan dolgu uygulamaları ya da çene ameliyatları ile giderilebilmektedir.

Gamze estetiği: Tıpta dimpleplasty olarak bilinen bu ameliyat sayesinde istediğiniz boyutta ve şekilde doğal görünümlü gamzelere kavuşabilirsiniz. Operasyon 45 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Yüz estetiği fiyat bilgisi

Yüz estetiği fiyatı yapılacak işleme göre farklılık gösterir. Telefonla arayarak ya da aşağıdaki formu kullanarak yapılacak işlemi belirtip ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Hollywood Yanağı
Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için terci..

Devamı >
Yanak Dolgusu
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir? Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo..

Devamı >
Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan..

Devamı >
Kaş Kaldırma Ameliyatı
Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bi..

Devamı >
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştir..

Devamı >
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi..

Devamı >
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha ..

Devamı >
Gamze Estetiği
Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevim..

Devamı >
Göz Kapağı Ameliyatı
Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Ameliyatı : Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu deği..

Devamı >
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudak..

Devamı >
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara..

Devamı >