Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir?

Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için tercih ettikleri yanak inceltme estetiğidir. Gerçekten de çok belirgin yanaklar yetişkinlerde estetik açıdan rahatsızlık hisside neden olabilir. Yüzdeki aşırı yanak yağı birikimi sağlıklı bir diyet ve aktif bir yaşam tarzına rağmen genetik olarak var olduğu için azaltılamayabilir. Cerrahi ile yanakların daraltılması güzelliğin ve yüz hatlarının öne çıkmasını sağlar. Yanak bölgesindeki fazla yağın alınması yüzü V şeklinde şekillendirerek elmacık kemiklerinin daha uzun ve daha belirgin görünmesini sağlar. İnce ve belirgin bir yüz sağlık, canlılık ve gençliği yansıtır. Yanak yağının alınması sonrası sadece dış görünüm değişmekle kalmaz, aynı zamanda özsaygı ve özgüven de güçlenir. Hastanın yaşam kalitesi artar.

Kimler Hollywood yanağı ameliyatı İçin uygun adaydır?

İşlem daha belirgin yüz hatları ve elmacık kemikleri ile görünümünü iyileştirmek isteyen herkes için uygulanabilir. Özellikle ortalama kilolu veya zayıf kişilerde çok iyi sonuçlar elde edilebilir.

Hollywood yanağı estetiği nasıl yapılır?

Tıpta bişektomi olarak bilinen bu işlem minimal invaziv bir prosedürdür. Yanak bölgesinde fazla yağın dikkatli bir şekilde çıkartılması yolu ile gerçekleştirilir. Şişman görünüme neden olan bu yağ tabakaları yanaklarda çiğneme ve yanak kasları arasında bulunur. Hollywood yanağı operasyonu ağız içerisinden küçük bir kesi ile bu bölgeye ulaşılarak yapılır. Fazla yağ dokusu nazikçe ve yavaşça alınır. İşlem yanak içinden yapıldığı için yanaklarda herhangi bir iz kalmaz. 1 cm’den daha kısa olan kesi emilebilir dikişlerle kapatılır. Yanak inceltme ameliyatı hastanede yatmayı gerektirmez. İşlem lokal anestezi altında yapılabilir. Yanak estetiği yüz görünümünü kalıcı olarak iyileştirir.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci

Ameliyattan kısa bir süre sonra hasta günlük aktivitelere dönebilir. Yüz bölgesinde hafif şişlik ve kızarıklık görülebilir. İşlemden yaklaşık dört gün ila bir hafta sonra kendiliğinden geçecektir. Yanak içerisindeki dikişin iltihaplanmasını önlemek için antibiyotik ve ağız bakım ürünleri kullanılabilir. Nihai sonuç 3 hafta içinde görünür olacaktır.

Yanak inceltme operasyonu riskli bir ameliyat mıdır?

Hollywood yanağı estetiği yanak içerisinden sadece birkaç küçük kesi içerdiği için herhangi bir risk oluşma ihtimali çok düşüktür. Yağ alma işleminden sonra ağrı oluşursa hastalar bunu hafif ağrı kesicilerle yönetebilirler.

Hollywood yanağı fiyat bilgisi verebilir misiniz?

Sağlık alanında ilan şeklinde fiyat paylaşımı yasal değildir. İletişim bilgilerimizi kullanarak asistanıma ulaşıp ortalama hollywood yanağı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Hollywood Yanağı
Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için terci..

Devamı >
Yanak Dolgusu
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir? Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo..

Devamı >
Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan..

Devamı >
Kaş Kaldırma Ameliyatı
Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bi..

Devamı >
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştir..

Devamı >
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi..

Devamı >
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha ..

Devamı >
Gamze Estetiği
Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevim..

Devamı >
Göz Kapağı Ameliyatı
Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Ameliyatı : Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu deği..

Devamı >
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudak..

Devamı >
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara..

Devamı >