Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri olarak adlandırılan bu yöntemlerle iyileşme süresi beklemeden, hızlı ve acısız bir şekilde estetik sorunlarını giderebiliyorlar. Bu yöntemlerin faydası daha hızlı ve daha kolay olmalarının yanı sıra aynı zamanda cerrahi prosedürlere göre daha az komplikasyon riski taşımaları, yani daha güvenli olmalarıdır.

Aşağıdaki bölümde bu en sık uygulanan, etkisini ve güvenilirliğini kanıtlamış ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden bahsedilmektedir. İstenilen görünüme ve giderilmek istenen probleme göre hangi yöntemin uygulanacağı farklılık gösterecektir.  Bu yöntemlerin bir kombinasyonuyla gözlerinizin veya dudaklarınızın etrafındaki küçük kırışıklıkları, yaşlılık lekelerini, sarkan cilt görünümünü gidermek, kısaca arzu ettiğiniz görünüme kavuşmanızı sağlamak mümkündür. Cildinize ve yüzünüze uygun, sizin anatomik yapınıza özel önerilerimizi dinlemek için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Botoks yöntemi

Alnı ve gözleri çevreleyen kas dokusu yaşlandıkça buruşarak kırışıklıklara neden olabilir. Kırışıklıkların temel nedeni jest ve mimiklerimizdir. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden birisi olan botoks bu bölgedeki kasları arzu edilen oranda zayıflatarak çizgi ve kırışıklıkları azaltır. Kırışıklık olgunlaşmadan önce uygulanırsa izi tamamen yok eder. Doğru şekilde enjekte edildiğinde kaşları, göz kapaklarını kaldırmaya yardımcı olur. Daha dengeli bir görünüm oluşturmak için yalnızca belirli kaslar hedeflenerek uygulanabilir.

Botoks, botoks botulinum toksini adı verilen bir nörotoksinden yapılır. Cilde ince bir enjektörle enjekte edilir. İşlem düşük riskli ve ağrısızdır. Hastalar tipik olarak 48 ila 72 saat içinde nihai etkiyi görür. Etkisi kişiden kişiye farklılık göstermesine rağmen yaklaşık 6 aya kadar sürer. Güvenli bir yöntemdir. Etkisi geçtiğinde tekrarlanabilir.  İşlem tamamlanır tamamlanmaz hasta günlük yaşamına dönebilir.

Dolgu enjeksiyonu

Yaşlandıkça yüzümüz hacim kaybederek daha yaşlı bir görünüme sahip olur. Ciltteki doğal bir maddeye benzer bir bileşik olan hyaluronik asitten yapılan dolgu maddeleri 12 aya kadar cilde hacim kazandırabilir. Değişikliklerin aşırıya kaçmaması ve ince şekilde uygulanması için dolgu maddeleri dikkatli ve yavaş bir şekilde deri altına enjekte edilir. Dolgu enjeksiyonları hasta talep ederse geri alınabilir. Etkisi geçtiğinde tekrarlanabilir. Botoksa benzer şekilde hasta uygulama sona erer ermez günlük yaşamına dönebilir.

Lazer tedavisi

Lazer tedavisi yüzdeki kırışıklıkların, yaşlılık lekelerinin, yara izlerinin, kan damarlarının ve lekelerin görünümünü azaltabilir. İyileşme tamamen kullanılan lazerin tipine bağlıdır ve bir saatten birkaç güne kadar değişebilir. Uygulamadan sonra uygulama bölgesinde zamanla kaybolan geçici kızarıklıklar görülür. Birkaç hafta içerisinde bu kızarıklıklar kendiliğinden kaybolur. Lazer tedavisi tek seansta ya da ihtiyaca göre birkaç seans halinde uygulanabilir. Farklı türleri bulunsa da ana prensip lazer ışınlarının ısıya dönüşümü sayesinde ciltteki kolajen üretimini arttırmaktır. Bu sayede cilt eskisine göre daha parlak, gergin bir görünüme kavuşacaktır.

Hangi yöntemi seçmeliyim? Botoks mu dolgu mu yaptırmalıyım?

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden botoks ve dolgunun uygulama şekli benzer olsa da etki alanları oldukça farklıdır. Bu nedenle yüzün ihtiyacına ve kişinin beklentilerine göre bazen yalnızca botoks ya da dolgu uygulanırken bazen her iki yöntemin de kullanılması gerekir. Aralarındaki farkı kısaca özetlemek gerekirse yüz dolgu maddeleri yüz dinlenir pozisyondayken görülebilen statik kırışıklıklar, çizgiler için idealdir. Ayrıca hacim kaybı nedeniyle yüzün zayıf veya sönük görünen bölgelerine dolgunluk kazandırabilirler. Botoks ise yüz hareket halindeyken, yani jest ve mimikler sırasında oluşan dinamik kırışıklıklar için daha iyidir. 

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri olarak adlandırdığımız botoks, dolgu maddeleri ve lazer tedavisi uzun yıllardan beri uygulanmaktadır. Usta ellerde yaşlanan cildin görünümünü iyileştirmek için güvenli ve etkilidirler. Bu yöntemlerin her biri tıbbi prosedürlerdir. Uygulanması uzmanlık gerektirir. Bu nedenle mutlaka cildin anatomik yapısını bilen hekimlerce uygulanmalıdır.

Ameliyatsız yüz gençleştirme fiyat bilgisi

Fiyat uygulanacak yönteme, giderilmek istenen probleme, kullanılacak malzeme miktarına göre farklılık gösterir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı onaylı kuruluşlarda ilan şeklinde fiyat bilgisi paylaşımı yasal değildir. Ancak bireysel olarak whatsapp, telefon ya da iletişim formu aracılığı ile asistanımla iletişime geçerek ortalama fiyat bilgisi alabilir, merak ettiğiniz konuları sorabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hayati Kale Sorularınızı Yanıtlıyor.

Videolar
Hasta Yorumları
Diğer Tedaviler
Hollywood Yanağı
Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı Nedir? Hollywood yanağı alt yanakları belirgin dolgun olan, yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin daha estetik bir görünüm için terci..

Devamı >
Yanak Dolgusu
Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir? Yüz yapısı ile orantılı yanaklar sağlık ve zindelik belirtisi, güzelliğin önemli bir belirtecidir. Genetik nedenlerle ya da kilo..

Devamı >
Mezoterapi
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi hyaluronik asit, vitamin ve minerallerin cilde enjekte edilmesini içeren, günlük yaşamdan uzaklaşma olmaksızın uygulanan..

Devamı >
Kaş Kaldırma Ameliyatı
Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Gözler, kaş ve alın bölgesi iletişimin en önemli unsuru olan sözsüz iletişimle duygularımızı karşıya iletmede önemli bi..

Devamı >
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz estetiğinde son dönemde yaşanan en önemli değişim cerrahi olmayan estetik uygulamaların gelişimidir. Günümüzde hastalar ameliyatsız yüz gençleştir..

Devamı >
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu
Jawline Dolgu – Çene Dolgusu

Son birkaç yıldır keskin çene hattı görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sayısında büyük bir artış oldu. Kısmen sosyal medya, kısmen çeneleri bizi..

Devamı >
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Göz altındaki çukur alanlar, koyu halkalar, torbalar, ince çizgi ve kırışıklıklar görünümümüzü olumsuz etkileyerek daha ..

Devamı >
Gamze Estetiği
Gamze Estetiği

Birçok kişi görünümünü daha çekici kılmak için büyüleyici gamzelerle doğmuş olmayı arzu eder. Gerçekten de gamzelerin gülümsemede sağladığı daha sevim..

Devamı >
Göz Kapağı Ameliyatı
Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Ameliyatı : Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kaslar, yağ tabakası, cilt zayıflamaya ve sarkmaya başlar. Bu deği..

Devamı >
Dudak Estetiği
Dudak Estetiği

Güzel dudak anlayışı hemen hemen tüm dünyada standarttır. Dolgun ve biçimli dudaklar güzelliğin anahtarıdır. Güzelliğimiz için kilit öneme sahip dudak..

Devamı >
Yüz Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları Dolgu uygulamaları gibi cerrahi olmayan tekniklerden, göz kapağı kaldırma, yüz germe, çene implantı gibi özel operasyonlara..

Devamı >